Tag: домати

Брускети со домати

Највкусното предјадење, италијански специјалитет, брза подготовка, омилена закусна на домашните и убави и вкусни за…

Медитерански тестенини

За љубителите на медитеранската кујна и вистинските зависници од тестенини и најубавиот италијански сос од…

Чорба од домати

Највкусната супа од домати. Количина доволна за две деца и двајца возрасни. Потребно: -1 лажица…

Ослич со шери домати

Совршен избор за љубителите на вкусна риба и брз рецепт за „ненајавени“ гости. Уживајте во…