Твојот ден како родител е голем хаос, стрес и брканица?!

Кога си родител, не си баш љубител на септември, бидејќи вреска: СТРЕС!!!  Нови почетоци – нова училишна година. Будење деца, подготвување деца, заборавени тетратки во 5 до 12, ранци, појадоци – вистински утрински хаос по дома.

Постојано доцниш и тоа ти прави огромен притисок. Гужвите во сообраќајот не ја олеснуваат работата.  Ги оставаш децата во училиште/градинка, кое со плачки – кое без, па брзаш да стигнеш на работа.

Часот е само 8.30, а ти си мртва уморна.

Штом стапнеш на работа, влегуваш во машинерија. Состаноци, нови проекти, нови задачи и рокови.

Додека работиш, мислиш на децата – кој како поминал во училиште/градинка, какви активности те чекаат кога ќе стигнеш дома.

Не заборавај да закажеш преглед/термин, да испазариш што недостасува за дома.

А дома е подеднакво турбулентно – сите го сакаат твоите внимание, а тебе те чекаат расфрлани играчки, алишта, домашни задачи, вечери.

Се обидуваш да држиш чекор со сѐ, сѐ да слушнеш, секаде да си присутна, но мозокот и телото те издаваат.

Стресот е најголемиот даночник

Со ова темпо можеш да тераш неколку дена, без никакви последици. Но, ако вака продолжиш, без да се заштитиш, стресот ќе си го земе својот данок по твоето здравје.

Стресот го слабее организмот и по некое време нема да влијае само на концентрацијата, помнењето и фокусот.

Кај 90% од луѓето денес, болестите кои се јауваат се тесно поврзани со хронично ниво на стрес.

Решението е во заштита на организмот

Треба да се соочиш со реалноста: Твоето секојдневие е онакво како што е. Стресот е неизбежен. Решението е, и покрај неговото постоење, да функционираш со полн капацитет – физички и психички, без последици врз твоето здравје.

Како?!

За почеток, заштити го телото од стрес. Промени го начинот на кој стресот влијае врз твојот организам. Адаптирај го!

Ашвагандата е супер избор за таа работа. Делува како адаптоген – билка со древни корени која го адаптира телото на стресот, го прави отпорно на стрес и не дозволува стресот да влијае врз здравјето.

Можеш да пробаш со Dr. Viton – Ashwagen бидејќи ја содржи најквалитетната ашваганда на пазарот – KSM 66. Има највисока концентрација на витанолиди – компоненти кои делуваат адаптогено.

Кога го реши телото, треба да го подобриш и умот. За да (пре)живееш во ова време, ти треба концентрација, фокус и многу добра меморија (За да не заборавиш да го земеш детето од тренинг или да ја исклучиш пеглата!). Имаш илјада задачи и обврски во денот кои чекаат на тебе.

Dr. Viton – Magnezan Neuro веќе 10 години ја подобрува концентрацијата, меморијата и фокусот кај илјадници корисници на природен начин.

Содржи супер склоп на витамини од групата Б и витамин Ц, минерали како магнезиум и јод, аминокиселини, холин и екстракт од гинко билоба. Одличен за подобрување на сите когнитивни процеси.

Земи длабок здив, земи Ashwagen и Neuro и не грижи се, супер ти оди!

Комбинацијата од Ashwagen и Magnezan Neuro може да ја порачате

ОНЛАЈН ТУКА!

Или да направите нарачка на телефонскиот број: 02 3218 821

Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот

*(Достава до домашна адреса со брза пошта)