Следи 1 правило за силен имунитет после болест

Следи само едно правило за силен имунитет после болест: ПИЈ СПИРУЛИНА!

После вирусна инфекција, грип или некоја друга болест, на имунитетот му е потребно засилување.

Ако се чувствуваш исцрпено, ти фали енергија, имаш вртоглавици, срцебиење, краток здив или стомачни тегоби, продолжи го лекувањето со Spirulina San Sebastian.

Оваа синозелена алга го зајакнува истрошениот имунитет за најмногу 3 месеци!

Дојди си на себе, намали го ризикот од ново разболување со помош на 8 таблети Spirulina San Sebastian во денот.

Поствирусни симптоми и начинот на кој спирулина ги третира

Пад на енергија – 63% од составот на спирулината го чинат протеини составени од сите есенцијални и неесенцијални аминокиселини кои ќе те снабдат со енергијата.

Исцрпеност – спирулината ги содржи речиси сите витамини и минерали во совршено избалансиран размер. Предничи во однос на витамините од Б групата, но содржи и доволно витамин Ц и К.

Од минералите располага со железо, калциум, цинк, селен, магнезиум, фосфор, јод, магнезиум. Ваквото нутритивно богатство поттикнува обнова на оштетените клетки, но и зајакнување на целокупниот организам.

Срцеви аритмии – спирулината содржи омега-3 и омега-6 есенцијални масни киселини, вклучувајќи ја и ретката ГЛА (гама линолеинска киселина), која е многу важна за работата на срцето.

Гадење – спирулината изобилува со хлорофил, тоа е ретка состојка која по состав е слична на хемоглобинот во крвта, а која целосно го прочистува организмот.

Анемија – спирулината содржи дури 23 пати повеќе железо од спанаќот кое е целосно биоразградливо, па телото целосно го искористува.

Дигестивни тегоби – спирулината е 95% сварлива и затоа го олеснува варењето на храната и празнењето на цревата.

Таа поттикнува пораст на добрите бактерии во стомакот и на тој начин го враќа баланост во цревната микрофлора.

Намалена интелектуална способност – комбинацијата од фикоцијанин, витаминот Б12, ГЛА, аминокиселината леукоцин се добитна комбинација за мозокот и неговото нормално функционирање.

Најмоќна суперхрана

Спирулина е чудотворна алга која важи за најмоќна и најкомплетна храна во светот.

Во природата не постои замена за неа, бидејќи концентрацијата на хранливите материи  не се споредуваат со ништо.

Го зајакнува имунитетот, го прочистува организмот, го обновува, го подмладува телото и однатре и однадвор.

Штити од болести благодарение на антиоксидантите кои се конфронтираат со слободните радикали постојано, секојдневно, неуморно.

Пиј ја редовно спирулината на San Sebastian и закрепни докрај!

San Sebastian Spirulina производите можете да го набавите во аптеките на: Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Тинекс и во сите подобро снабдени аптеки.

San Sebastian Spirulina можете да го можете да го нарачате онлајн
https://alfalab.mk/kategorija/san-sebastian/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
*(Достава до домашна адреса со брза пошта