Што ти недостасува за конечно здраво да ослабеш?

Сакаш да ослабеш, но веќе си уморна и исцрпена од броење калории, практикување нов режим на исхрана и ветувачки диети? Намалувањето на вишокот килограми е исклучително фрустрирачко искуство за многу како жени, така и мажи.

Речиси секој план за намалување на килограмите што ќе го направиш сигурно подразбира дека мора да избегнуваш одредена група на намирници: масти, шеќери, јаглехидрати. Но, без оглед на посветеноста, желбата за храната што не смееш да ја јадеш само ти се зголемува. Чувствуваш нерасположение и недостаток на енергија, проследено со пад на имунитетот. И после се, секој пат го враќаш секој изгубен килограм.

Но, може и да слабееш и да останеш здрава, постпено, без да предизвикаш бројни компликации што ги носат брзите диети и режими. Да бидеш сита, а истовремено да слабееш.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Растителните влакна на Dr.Viton – Bio fiber помагаат во создавањето на здрава цревна флора што го јакне имунитетот. Истовремено, тие ја подобруваат дигестијата и поттикнуваат редовно празнење на цревата. Со нив се намалува времето на задржување на остатокот од храната во цревата, а со тоа и задржувањето на штетни материи и токсини во организмот.

Растителните влакна на Dr.Viton – Bio fiber ти помагаат да останеш здрава во текот на целиот процес на слабеење.

Растителните влакна на Dr.Viton – Bio fiber се твоето моќно оружје против вишокот килограми кои те прават сита, а во ист момент му обезбедуваат на телото антиоксиданти и ја регулираат дигестијата.

ЗОШТО ЕКСПЕРТИТЕ СОВЕТУВААТ ДА ВНЕСУВАМЕ ПОВЕЌЕ ВЛАКНА?

Иако растителни влакна внесуваме преку храната, дефинитивно, потенцираат стручњаците, не внесуваме доволно. Истражувањата покажуваат дека просечен човек внесува од 7 до 15 грама влакна дневно, што е околу половина од препорачаниот дневен внес. Поради тоа се советува дополнителна суплементација.

Жените треба да внесуваат најмалку од 21 до 25 грана растителни влакна дневно, додека оваа бројка кај мажите е од 30 до 38 грама дневно, спореа Мајо Клиниката.

Растворливите влакна во контакт со вода создаваат желатинска маса која привлекува бројни штетни материи. Оваа маса привлекува и шеќери и масти од храната. Фактот дека растителните влакна на Dr.Viton – Bio fiber привлекуваат шеќери и масти, значи дека тие го намалуваат и нивото на шеќери и триглицериди во крвта.

Научно е докажано дека недостатокот на растителни влакна во исхраната доведува до вишок килограми и дебелеење.

Растителни влакна на Dr.Viton – Bio fiberнеизбежен дел од твојата здрава диета и полесно слабеење.

Dr.Viton – Biofiber можете да го нарачате онлајн

https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-bio-fiber/

Dr.Viton – Biofiber може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)