Како да го забрзаш метаболизмот за 1 недела?

Посакуваш да се врати она време кога после диско јадеше бурек или хамбургер и пак беше слаб, со стомак рамен како даска?

Денес метаболизмот ти е толку бавен, па дури и со малку храна се чувствуваш подуено, тромаво, а од година во година имаш сè повеќе килограми.

Но, твоите години не се виновни за твојот успорен метаболизам, твојот начин на живот ја има поттикнато оваа промена.

Погрешните избори на храна што ги правиш и физичката неактивност се причината што твојот метаболизам не може брзо да се справи ниту со нормалното количество храна што го внесуваш.  

Она што може да го забрза метаболизмот и да поттикне придвижување во дигестивниот систем се растителните влакна Dr. Viton – Bio Fiber.

Dr. Viton – Bio Fiber се природни растителни влакна од акација со чија помош ќе успееш да одржуваш здрава телесна тежина, а при тоа ќе се чувствуваш лесно и енергично.

Со растителни влакна до брз метаболизам!

Ако си маж, тогаш во денот треба да внесуваш од 30 до 38 грама растителни влакна.

Ако си жена, тогаш во денот треба да внесуваш од 21 до 25 грама растителни влакна.

Без разлика дали си маж или жена, ти НЕ внесуваш ниту половина од оваа навидум мала грамажа!

И токму тоа е една од причините што твојот метаболизам (или брзината на телото со која ги согорува калориите со цел да создаде енергија) забавува.

Со редовно консумирање на растителните влакна Dr. Viton – Bio Fiber, ти ќе им зададеш двоен удар на калориите – брзо ќе ги согоруваш, но ќе ја намалиш и потребата од дополнителнителни калории што повеќе ти се навика отколку реална потреба.

Влакната од акација Dr. Viton – Bio Fiber се 100% природни пребиотски растителни влакна кои служат како храна за добрите бактерии во стомакот и на тој начин му помагаат на телото да се снабди со сите хранливи материи, но и брзо да се ослоби од непотребните материи како холестерол, вишок масти и токсини.

Со ваква непречена дигестија и навремено празнење на цревата, телото несомнено ќе стаса до здрава телесна тежина и оптимален метаболизам.

Збогум за полноќните кризи за благо!

Магичното својство на Bio Fiber растителните влакна на Dr. Viton, продолжува во стомакот! Имено, штом дојдат во контакт со вода, овие влакна формираат гелна смеса која дава продолжено чувство на ситост.

Тоа значи дека уште по првата недела од нивното користење, ти ќе успееш да го намалиш чувството на глад од еден оброк до друг и ќе се збогуваш со вечерните кризи за благо и грицки.

Dr. Viton – Bio Fiber влакна за слабеење без последици

Растителните влакна во прав од акација се добиваат од 100% чиста сорта дрво Acacia Senegal и се докажан пребиотик за здрав дигестивен систем и брз метаболизам.

Правот не содржи никакви адитиви и е без глутен, се додава во вода, сок, смути или храна и затоа е лесен за употреба.

Може да се комбинира со секој тип на исхрана како кето, палео, вегетаријанска, веганска.

Но, пред да се казниш со некоја строга диета што ќе ти донесе повеќе штета отколку корист, обиди се на природен и ефикасен начин да го забрзаш метаболизмот со помош на Dr. Viton – Bio Fiber.

Забрзаниот метаболизам е здравата промена до која треба да стасаш за никогаш повеќе да не се мачиш со вишокот килограми, а уште помалку да се залажуваш со диетални режими.

Дозволи му на Dr. Viton – Bio Fiber да манипулира со твоите калории и твојата тежина ќе биде безбедна.

Dr. Viton – Bio Fiber можете да го нарачате онлајн

https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-bio-fiber/

Dr. Viton – Bio Fiber може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)