Што да пиеш за да не ти се јаде постојано?

Сите во канцеларија зборуваат за нешто друго, а тебе паметот ти лета во пржени компири, некое вкусно парче месо со сос и чоколадна торта за крај. Секој муабет ти почнува со: „Од понеделник ќе вежбам“, но ти завршува со храна и рецепти.

Апетитот постојано ти расте, но расте и обемот околу половината!

Ти треба Dr. Viton Bio Fiber! Магичен склоп растителни влакна од акација!

Сакаш да ослабеш, вагата конечно да ти покаже убава бројка, а и да ја издишеш онаа тракторска гума од масни наслаги која ти се насадила околу струкот и сѐ повеќе се дуе. Но, тоа не е лесно кога тебе мозокот, а и желудникот, постојано ти мислат на храна!

Зошто си постојано гладен?

Постојат мал милион причинители за незаситност – недоволно сон, стрес, исхрана сиромашна со протеини и здрави масти. Но, една од најчестите причини е недостатокот на растителни влакна во организмот.

Што се случува кога не внесувате доволно растителни влакна?

Да се разбереме, растителните влакна не се најсекси состојката за која може да зборуваме, но се состојка која ќе те доведат до секси тело, односно тело без виснат стомак и сало.

Растителните влакна се раствораат во водата во организмот и го помагаат разложувањето на храната во желудникот. Кога не внесувате доволно растителни влакна во организмот, ризикувате:

  • хронично заболување на желудникот,
  • ретка и нередовна столица,
  • забавен метаболизам и констипација.

Па тогаш џабе држите и 100 диети, кога штетните материи остануваат во телото.

Како Dr. Viton Bio Fiber ќе ти помогне да ослабеш?

Расчистивме дека Dr. Viton Bio Fiber растителните влакна од акација предизвикуваат полесно и често празнење на цревата. Тоа доведува до поефикасно исфрлање на токсините од организмот и редовна столица.

Растителните влакна од акација во Dr. Viton Bio Fiber имаат интересно својство да се раствораат во вода па така растворени формираат желатинска обвивка на цревата и го прават невозможното: го намалуваат апетитот.

Следствено на ова, нема да имаш потреба постојано да грицкаш чипс, нема да буташ храна на нога од фрижидер иако пред половина час ручаше!

Значително ќе го намалиш внесот на храна во организмот, храна која не успеваш да ја согориш и храна која се претвора во масти и се таложи околу стомакот!

Со Dr. Viton Bio Fiber ќе ја намалиш телесната тежина и нема да го оптеретуваш телото и организмот со непотребна храна. За да се чувствуваш сит, земи си Dr. Viton Bio Fiber!

Dr. Viton – Bio Fiber можете да го нарачате онлајн

https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-bio-fiber/

Dr. Viton – Bio Fiber може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)