Магичната напивка која го топи целулитот (го откриваме тајниот рецепт)

Ништо полесно и повкусно во вашата борба против целулитот

Веројатно веќе сте слушнале за бројните поволности на грејпфрутот, кој претставува едно од најздравите овошја кои постојат. Освен што помага да се ослободите од вишокот на масти, грејпфрут ви ги овозможува и овие бенефиции:

– Ја подобрува циркулацијата

– Спречува таложење на вода во телото, а со тоа се спречува создавањето на целулитот

– Го забрзува метаболизмот

– Ги исфрла токсините од телото

– Го регулира нивото на шеќерот во крвта

– Спречува таложење на вода во телото, а со самото тоа го спречува настанување на портокаловата кора на кожата.

Магичната напивка која ќе ви помогне да се ослободите од целулитот како главна состојка е грејпфрутот, но постојат и неколку супер-сојузници!

Рецепт за напивката која го топи целулитот

Состојки :

– голем грејпфрут ;

– два портокали ;

– ¼ лимон ;

– парче ѓумбир.

Подготовка :

Овошјето измијте го, излупете и ставете го соковник. Исцедете го и чувајте го во фрижидер. Пијте го наутро на празен стомак и помеѓу оброците.

Доколку немате соковник, овошјето исцедете го со цедилка, а ѓумбирот изрендајте го.