Потребни ви се само неколку капки од ова масло и ќе ЗАБОРАВИТЕ на БРЧКИТЕ, а КОСАТА ќе ви биде СЈАЈНА како на девојките од рекламите за шампон…

… ТАЈНАТА се крие во неколку капки АРГАНОВО МАСЛО на вашето лице, тело и коса…

Жените во Европа денес го нарекуваат течно злато, поради неговата широка примена во козметиката. Аргановот масло се цени високо од кожните специјалисти и експертите за убавина.


Аргановотo масло е вистински мелем за сувата кожа бидејќи инстантно длабински ја хидрира, ја освежува и ја прави кожата неодоливо мека. Ја подобрува еластичноста и ја заздравува структурата кожата, а со тоа ја прави здрава и подмладена. Ја спречува појавата на стрии во текот на бременоста бидејќи ја одржува хидратацијата на кожата. Освен тоа помага во заздравувувањето на кутикулите во основата на ноктите. На косата и дава посебен сјај и ја обновува од коренот па се до врвовите.

За сјајна коса како на девојките на рекламите за шампон…

Кога косата ви е сува, користете Арганово масло… нанесете неколку капки на прстите и протнете ги низ косата, за да се скроти косата и да се создаде неверојатен сјај. Потребно е мала количина за долготраен ефект…

-ги заштитува врвовите од косата
-го зголемува сјајот на косата
-ја смирува и скротува кадравата коса
-ја негува и обновува оштетената коса
-ја обновува кршливата коса и ја одржува навлажнета
-ја прави косата помека
-го спречува „кршењето“ на косата
-помага во елиминирање на првутНајдобриот дневен и ноќен крем
Направете масажа со само неколку капки масло од арган директно врз лицето и вратот. Бидејќи арганот се смета за суво масло и брзо се апсорбира во кожата и има прекрасен ефект. Аргановото масло е подобро од било кој ноќен крем бидејќи и дава длабинска регенерација на кожата и ја потхранува во текот на ноќта.

Ви препорачуваме Institute Organica – Oрганско масло од арган
кликнете на линкот за да го нарачате: https://alfalab.mk/proizvodi/argan-oil
или на телефонскиот број: 02 3218 821 (секој работен ден до 16 часот)Продажни места на Institute Organica – Argan Oil (Oрганско масло од арган)
DM Дрогерии, COSMO-TINEX и во сите подобро снабдени аптеки во Македонија.