За секојдневие без “тешки“ и болни нозе

Не поминува ден, а во попладневните часови да не си ги осеќаш нозете дека ти се “тешки како олово“. Толку се напнати што ги чувствуваш како згрчени и болни, па не можеш да заспиеш или одмориш. Посебно ако поголем дел од времето си во седечка положба и ако си во состојба на нервна напнатост. Таквата згрченост и болка во телото лесно може да ти донесе главоболка, исцрпеност, замор…

Начинот на кој живееш со многу обрски, а малку одмор, често те доведува до тоа да буквално си во грч, толку напнат и исцрпен што секоја клетка во телото ти копнее за опуштање и опоравување.

Неповторлива понуда на Vitamin C Serum за 590 ден. + Подарок CLINOX

ЗА ДА НАПРАВИТЕ НАРАЧКА КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Време е да си помогнеш и тоа за неколку минути да се ослободиш од секој ваков физички симптоми што ти го пореметува секојдневието. Едноставното решение е МАГНЕЗИУМ. Овој суперминерал на секоја, ама баш на секоја твоја клетка и дава сила и енергија.

Магнезиумот покренува над 300 различни за животот важни функции во телото. Клучен е за нормална работа на срцето, мозокот, нервите и мускулите, а неопходен е и за циркулацијата, имунитетот, детоксикацијата, дигестијата.

На телото магнезиум може да му обезбедиш на повеќе начини, преку начинот на исхрана што го содржат. Но, поради стресот и напорот често ти се потребни дополнителни количини магнезиум, па се препорачува и во форма на додаток на исхраната, односно суплементи.

Телото одлично го прима магнезиумот и преку кожата, во форма на гел и токму на тој начин магнезиумот влегува директно во крвотокот, па речиси моментално ги опушта напнатите мускули и ги смирува болните грчеви во било кој од телото.

Dr. Viton – Magnezan Gel содржи 100% природен Zechstein® магнезиум хлорид во комбинација со други минерали во трагови од Zechstein® рудникот во Холандија. Во ваква форма магнезиумот има висока искористливост во телото и брзо нуди олеснување од болка, напнатост и замор.

Dr. Viton – Magnezan Gel е формула набаза на магнезиум хлорид, кој брзо се ресорбира преку кожата, а ефектот се чувствува брзо по нанесувањето на гелот. Со смирувачките својства што ги има врз организмот. Dr. Viton – Magnezan Gel ја намалува вкочанетоста и чувството на тежина во нозете, но и рацете, рамената, грботго олеснува заспивањето, помага при состојби на нервна напнатост, стрес, замор, исцрпеност.

Гелот може да се користи и при главоболка и мигрена, и тоа со лесно втривање кај слепоочницата.

Dr. Viton – Magnezan Gel е иновативен производ кој нуди едноставна и брза примена и уште побрзо дејство. Со оглед дека е гел, производот е поподобен за масажа од маслото.

Се мачка на кожа, зглобови и мускули, добро се впива и е одличен по спортски активности, со ефект на опуштање и регенерација.

Dr. Viton – Magnezan Gel може да се користи и како облога, така што се става на проблематичната површина (колено, врат, рамена, рака) и се прави топла облога врз него. Се остава да стои најмалку 15 минути и потоа со топла вода се плакне местото.

Пробај уште денес!
Направете брза онлајн нарачка – 

https://alfalab.mk/proizvodi/magnezan-gel/

Магнезан Гел може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети… во дрогериите на Cosmo – Tinex, dm – дрогерии сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)