Решение кое ги брише брчките и ја подмладува кожата на лицето

Имаш чувство дека кожата на лицето те затега по контакт со вода, па по миењето сакаш брзо да ставиш крема за да си ја олесниш непријатноста.  Си ја чувствуваш кожата под прсти дека ти е груба без оглед колку крема ставаш, а забележуваш и мали ситни брчки на најактивните места на лицето, што претходно не биле таму.

Дехидрацијата може на едноставен начин да си ја видиш, доволно е само да се фокусираш на изгледот и чувството на кожата на лицето. И она што најмногу те загрижува е дека не ти помага ниту редовното мачкање на крема, па дури и на нова крема и си задоволна со изгледот на лицето само првите неколку дена.

Неповторлива понуда на Vitamin C Serum за 590 ден. + Подарок CLINOX

ЗА ДА НАПРАВИТЕ НАРАЧКА КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Безживотната и рапава кожа се јасен знак дека лицето ти е дехидрирано. Во тој случај, кремата е немоќна да ти помогне, ако во дневната рутина не вклучиш и моќен производ кој на кожата ќе и ја даде потребната влажност и ќе ја натера да се освежи и да биде здрава.

Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum е концентрат на хијалуронска киселина  надополнета со уште неколку состојки за длабинска хидратација и подмладување на кожата на лицето.

Дерматолозите велат дека појавата на груби површини на кожата за кои не се превземаат мерки, може да доведе до екстремен степен на дехидрирање на кожата на лицето, кое тешко се санира и резултира со брзо стареење и појава на брчки.

Треба да знаеш дека иако дехидрираната кожа понекогаш се нарекува сува, тоа се сосема различни поими. На дехидрираната кожа и е потребна влажност, а на сувата кожа и треба себум и хранливи материи. Сувата кожа е трајна и генетска состојба на кожата. Дехидрацијата е привремена состојба на кожата, односно специфична состојба која може да се јави кај било кој тип кожа: масна, нормална, сува и е предизвикана од недостаток на влага.

Се што и треба на дехидрираната кожа на лицето е дополнителна нега со Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum за враќање на влажноста и подмладување.

Кожата може да дехидрира од различни причини, а најчестите се:

  • Недоволен внес на течности
  • Неправилно избрана козметика
  • Изложување на сув воздух и УВ зраци
  • Промени поврзани со возраста и намалена синтеза на хијалуронска киселина

Затоа, не доволувај веќе кожата да ти страда и старее непотребно. Со неколку капки Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum врати си го младешкиот сјај и изглед на кожата на лицето.

Како старее кожата, хијалуронската киселина се намалува што резултира со појава на брчки. Овој серум ќе ја врати еластичноста и свежината на твојата кожа, ќе ја подмлади и ќе ги „измазни“ брчките и фините линии на лицето. Резултатот е подмладена и хидрирана кожа, без скапи и можни ризични козметички третмани.

Молекулите на хијалуронската киселина се тие што ги пополнуваат брчките кои се наоѓаат меѓу клетките на кожата или средината на сврзното ткиво. Намалувањето на хијалурон молекулите значи губење на волуменот на кожата, а тоа носи појава на брчки и нееластична кожа.

Почни ја грижата за твоето лице веднаш и уживај во среќна и здрава кожа со Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum.

Dr. Viton – Hyaluronic Acid серумот е достапен во аптекитe на:  Еурофарм, Виола, Бети во други подобро снабдени аптеки, како и во дрогериите на dm и Cosmo – Тинекс!

Можеш да го нарачаш и онлајн на: 

https://alfalab.mk/proizvodi/hyaluronic-acid-serum/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот ) .

Dr. Viton – Hyaluronic Acid серумот може да ти го доставиме и на твојата домашна адреса со брза пошта!