Подмлади го лицето без оглед на годините

Се будиш наутро, мислиш дека доволно си наспана, а во огледало гледаш дека сепак кожата ти е опуштена, подочниците се уште тука и заморот јасно ти се чита од лицето. Тераш некоја своја рутина за нега, но кожата на лицето јасно ти покажува дека нешто недостасува. Почнуваат да се јавуваат и првите брчки, тенки линии околу очите и кожата под брадата се олабавува.  

Ова се јасни знаци дека лицето не може да го стопира времето, но ти можеш да го забавиш процесот со мала и едноставна промена на секојдневната нега.

Можеби не можеш да го забавиш времето, но можеш да делуваш на стареењето на кожата, кое кај тебе, како и кај многу други жени се забрзува поради изложувањето на УВ зраци, пушење, стрес и неправилна нега во младоста.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

 

Прва помош е витаминот Ц, кој во форма на серум директно го опоравува и му помага на лицето да се подмлади, да добие на сјај и да почне да биде во полна форма.

 

Серумот на Dr. Viton – Vitamin C serum е комбинација на неколку состојки кои успешно се надополнуваат со основната – витаминот Ц и има исклучителна улога во решавање на проблемите со кожата поврзани со годините, вклучувајќи ги т.н. возрасни флеки и брчките. Како ниту еден друг витамин, Ц витаминот го брише заморот на лицето, давајќи му здрав, блескав и младолик изглед.

 

Кумулативниот ефект, според дерматолозите почнува да се чувствува по 35 година, кога брчките, подочниците, заморот стануваат јасно видливи. Кожата станува непријатен и многу очигледен потсетник на минливоста. Кожата, дури во подоцните години покажува каква си бил кон неа во младоста, колку внимание си и посветувала, како си се хранела и како си се чувала од сонцето.

 

ЗОШТО КОЖАТА ГУБИ НА ЕЛАСТИЧНОСТ И СЕ ПОЈАВУВААТ БРЧКИ?

 

Стареењето е биолошки процес и е генетски детерминирано, поттикнато од различни надворешни фактори и однесувања. Како последица на стареењето, кожата со годините станува се потенка, прогресивно се намалува еластичноста, цврстината, мрежата на крвни садови во кожата, што доведува до опуштање на кожата, појава на брчки, намалување на свежината и полноста на кожата. И секако прекумерното изложување на сонце.

Серумот на Dr. Viton – Vitamin C serum содржи активна состојка витамин Ц која успешно и брзо ги измазува фините линии и брчки на лицето, поттикнува производство на колаген и хијалуронска киселина кои се од клучно значење за одржување на здрава и блескава кожа.

Ненавремената превенција и недоволната грижа при појавата на првите брчки доведува до брзо пропаѓање на кожата, нејзино опуштање, видлив замор и подлабоки линии кои тешко се опоравуваат. Истовремено, со серумот на Dr. Viton – Vitamin C serum може да се исчистат пегите кои ти се појавиле во бременоста, да се намали нивниот  интензитет и комплетно да се измазни тенот од ситни флеки, лузни од акни и сончеви пеги.

Секојдневната нега на кожата е императив во правилната нега и со користењето серум со активни состојки, како витаминот Ц во серумот на на Dr. Viton – Vitamin C serum со цел да се спречи појава на слободни радикали кои го поттикнуваат стареењето и дегенративните промени во кожата.

Dr. Viton Vitamin C Serum  можеш да го купиш во аптеките на  Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

можеш да го нарачаш онлајн на 

https://alfalab.mk/proizvodi/vitamin-c-serum/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )

Dr. Viton Vitamin C Serum ќе ти го доставиме на твојата домашна адреса со брза пошта!