Која е тајната за здрави коски и подвижни зглобови?

 Сакаш да не те болат коските или зглобовите на секоја промена на времето? Да немаш проблем при станување по долго седење или додека работиш на работа да не те “жега“ грбот? Да не ги чувствуваш рацете како “откачени“ и немоќни да се справат со поголем товар?

Ваквите болки и проблеми не се врзани единствено со годините. Може да се јават на било која возраст и во било кое време.

Неповторлива понуда на Vitamin C Serum за 590 ден. + Подарок CLINOX

ЗА ДА НАПРАВИТЕ НАРАЧКА КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Можеш и ти, навреме да почнеш да се грижиш за коските и зглобовите, а во исто време експресно да ја елиминираш болката.

Dr.Viton – MOVENS кремата и Dr.Viton MOVENS таблетите се уникатно дуо кое за само пет минути го озбеболува местото, а истовремено ги подмачкува, храни и го одржува здравјето на коските и на зглобовите било каде во телото.

Dr.Viton – MOVENS крема + Dr.Viton MOVENS таблети = лесна подвижност, елан и здрави коски и зглобови.

Dr.Viton – MOVENS  кремата со пчелин отров е докажан елиминатор на болки – формула дизајнирана за сите кои страдат од болка во зглобовите и коските. Основата состојка во Dr.Viton – MOVENS  кремата е пчелиниот отров (апитоксин) кој е уникатен мулти-компонентен комплекс кој содржи околу 30 биолошки активни соединенија, од кои дел, е невозможно да се синтетизираат со хемиски методи.

Се што треба е да го намачкаш болното место со кремата за да си ја олесниш болката во зглобовите, да го намалиш можното воспаление или да ја смириш невролошката болка.

Но, грижата не завршува тука! Постојаната и навремена грижа е основа за секој здрав скелетно-мускулен систем.

Dr. Viton MOVENS таблетите се правилна комбинација на активни состојки со кои на телото и на зглобовите ќе им дадеш флексибилност, подвижност и сигурна заштита од пропаѓање.

 Хондроитин сулфатот и Д-глукозаминот надополнети со колаген, хијалуронска киселина, витамини Д3 и Ц, како и МСМ или природна “храна“ на зглобовите во секоја   Dr. Viton MOVENS таблета забавуваат процесот на пропаѓање и трошење на коските, зглобовите и сите останати делови задолжени за слободно движење.

Комбинирањето на неколку клучни природни состојки кои го поддржуваат здравјето на зглобовите ќе ти помогне во исто време и да ја стопираш болката, но и да внесеш состојки кои се неопходни за одржување и зачувување на твоите зглобови.

Затоа, уживај во денот, без оглед на временските прилики, движи се слободно и без болка со Dr.Viton – MOVENS крема + Dr.Viton MOVENS таблети.

Не чекај СТАВИ И КРАЈ НА БОЛКАТА …
Нарачај веднаш на телефонкиот број (02) 3218-821
Секој работен ден од 8:30 до 15:30 часот.

или нарачајте онлајн:

https://alfalab.mk/proizvodi/movens-krema/

https://alfalab.mk/proizvodi/movens/

(Достава до домашна адреса со брза пошта)

Dr. Viton – Movens кремата и Movens таблетите можеш да ja набавиш во Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети… во дрогериите на dm и во сите подобро снабдени аптеки.