Во моменти на стрес, вознемиреност, секогаш посегнувате по храна??? Еве како да ја решите таа зависност

Што е Garcinia Cambogia?
Garcinia Cambogia е тропско растение во форма на зелена тиква. Потекнува од плодната југозападна Азија, која е ризница на природни богатства погодни за човековото здравје. Во својот состав содржи хидроксицитринска киселина која е позната по тоа што ја блокира акумулацијата на масти во организмот, го потиснува апетитот, го намалува стресот и ја зголемува енергијата. Garcinia Cambogia e револуционерно откритие коешто ќе ве спаси од проблемите кои ги носи прекумерната тежина, срцевите заболувања, дијабетес тип 2 и покачениот холестерол.

Го намалува апетитот

Го спречува складирањето и создавањето на масти

Согорува калории

Топи килограми

Го зголемува нивото на серотонин и кортизол

Го зголемува нивото на енергија

100% природно решение

Како функционира Garcinia Cambogia во организмот?
Благодарение на хидроксицитричната киселина која е тајната состојка што ги блокира ензимите што ги апсорбираат мастите во организмот. Кога јадете, ензимите од црниот дроб, ги трансформираат сите внесени јаглени хидрати во масти кои се соединуваат меѓусебно и формираат масно ткиво кое се натрупува во пределот на стомакот. Јаглехидратите се претвораат во масти па вие набрзо чувствувате глад. Хидроксицитричната киселина која ја има во гарсинијата ги блокира овие ензими и ги претвора јаглените хидрати во енергија. Garcinia Cambogia ги претвора јаглехидратите во гликоген, шеќер кој му е потребен на организмот за енергија. Со ова, организмот е добива доволно енергија и на тој начин апетитот се намалува и чувството на глад исчезнува. Хидроксицитричната киселина од гарсинијата го запира процесот на продуцирање масти во вашето тело со инхибиција на ензимот цитрат лиаза коешто вашето тело го користи за да направи  масти од јаглехидрати. Таа, исто така, може да помогне во намалувањето на лошиот холестерол.

4 начини на кои Garcinia Cambogia ќе ви го олесни животот
Ги блокира мастите: Го блокира ензимот цитратна лиаза кој е одговорен за претворање на јаглехидратите во масти и притоа го запира складирањето масти во масното ткиво.
Ги топи мастите: Garcinia Cambogia ги претвора мастите во гликоген кој е одличен извор на енергија и одличен топач на масти.
Потиснувач на апетитот: Претворањето на мастите во гликоген го манипулира вашиот мозок дека стомакот е полн и немате потреба од јадење.
Го подобрува расположението: Garcinia Cambogia го зголемува излачувањето на серотонин, хормонот на задоволството кој го подобрува расположението и го спречува емотивното прејадување.

Емотивно прејадување – болеста на 21 век
Кога сте нерасположени, веднаш посегнувате по нешто слатко или пржено. И едното и другото изобилуваат со јаглехидрати и масти. Тие штом почуваат да се варат во желудникот тој нема капацитет за сите да ги претвори во енергија така што поголемиот дел од нив ќе се претвораат и складираат во масти. Garcinia Cambogia ги претвора јаглехидратите во гликоген којшто му дава информација на вашиот мозок дека сте сити и вие повеќе немате чувство на глад. Освен тоа, Garcinia Cambogia го зголемува излачувањето на серотонинот кој е хормон на среќата така што ретко ќе бидете нерасположени и ќе се чувствувате убаво во своето тело. Збогум за емотивното прејадување!

Garcinia Cambogia – новата стрес терапија
Емотивното прејадување често пати е последица на стресот, а во денешно време стресните ситуации се сè почести. Garcinia Cambogia не само што го зголемува лачењето на хормонот на задоволството, познат како серотонин, туку и го контролира излачувањето на стрес хормонот кортизол, одговорен за зголемувањето на масното ткиво околу стомакот.

Името Гарсинија Камбоџа  во последниве години стана познато во целиот свет поради фантастичните придобивки вклучувајќи ја и нејзината  способност за слабеење,  намалување на стресот, борба против депресија, намалување на холестеролот, регулирање на шеќерот во крвта, подобрување на метаболизмот и зголемување на енергијата.

Слабеење
Ова е областа каде што Garcinia cambogia ги доби сите свои меѓународни признанија Овој  чудесен лек за дебелина, овој екстракт влијае на губење на тежината на повеќе начини. Прво, Garcinia Cambogia ги спречува калориите да се задржуваат како масти. Одредени ензими го забавуваат метаболизмот, кога телото станува „мрзливо” и складира масти.

Овој екстракт  го блокира производството на овие ензими, па наместо маснотии, тие калории се претвораат во гликоген, што е неопходно за градење мускули. Физичкиот изглед сосема се менува и тука се раѓа мотивацијата за поздрав живот.

Го намалува холестеролот
Вториот главен начин на кој Garcinia Cambogia помага при слабеење е преку оптимизирање на балансот на холестеролот во телото.

Ова ја спречува појавата на атеросклероза, срцев удар и мозочен удар, истовремено намалувајќи го крвниот притисок и овозможувајќи енергија за вашите дневни задачи.

Го намалува апетитот
Ова е трет и последен начин на кој Garcinia Cambogia е во состојба да им помогне на луѓето да ослабат. Со потиснување на апетитот, го тренира телото да јаде во одредени периоди и во одредени количини.

Го намалува стресот
Активната состојка во Garcinia Cambogia, што го прави одличен  за губење на тежината и за здрави ентузијасти се нарекува хидроксицитрична киселина. Ова соединение исто така е директно поврзано со регулирање на нивоата на кортизол во крвта, што е еден од најчестите стрес хормони. Со намалување на нивото на стрес хормони и контролирање на анксиозност, овој билни додаток може да помогне за подобрување на здравјето и функционирањето на сите ваши органски системи и за намалување на оксидативен стрес низ телото.

Природен антидепресив
Органските соединенија кои се наоѓаат во Garcinia Cambogia можат да дејствуваат како антидепресиви, со ослободување на серотонин во телото, хормонот на среќа. Помага при чувство на воздигнување и поттикнување.

Регулира шеќер во крвта
За луѓето кои страдаат од дијабетес, Garcinia cambogia е одличен избор како комплементарен третман.

Го подобрува метаболизмот
Во целина, сè што може да го забрза согорувањето на калориите и намалениот холестерол го подобрува и метаболизмот. Ако сакате да го подобрите вашиот метаболизам, што значи уште побрзи резултати во областа на губење на тежината, Garcinia cambogia во дневната рутина е мудар избор. Подобрениот метаболизам значи повеќе енергија и помалку калории во масното ткиво.

Ја зголемува енергијата
Кога ќе почнете да губите телесна тежина, тоа е голема промена за телото, а многу луѓе искусуваат замор и мускулна слабост. Екстрактот од Garcinia Cambogia може да помогне во борбата против ова, со тоа што ја зголемува енергијата и може да ги надмине моментите на исцрпеност.