Ем сити, ем слаби! Природен екстракт кој ги „соборува“ калориите… Кој е тој?

Потребен ти е производ кој ќе ти гарантира трајно намалување на тежината. Во потрагата си на природен производ кој ќе делува на твојот метаболизам, а бројката на вагата ќе биде онаа која што одамна ја посакуваше.

Калориите се главните „виновници“ за вишокот килограми, но и за нив има решение благодарение на моќната Гарсинија Камбоџа.

Екстрактот од Гарсинија Камбоџа ги спречува калориите да се задржуваат како масти. Одредени ензими го забавуваат метаболизмот, а со тоа започнуваат да се складираат масни наслаги на нашето тело.

Екстрактот од Гарсинија Камбоџа го блокира производството на овие ензими, па наместо маснотии, тие калории се претвораат во гликоген, што е неопходно за градење мускули. Физичкиот изглед сосема се менува и тука се раѓа мотивацијата за поздрав живот.

Кога ќе почнете да губите телесна тежина, тоа е голема промена за телото, а многу луѓе искусуваат замор и мускулна слабост. Екстрактот од Гарсинија Камбоџа може да помогне во борбата против ова, со тоа што ја зголемува енергијата и може да ги надмине моментите на исцрпеност кои се пропратни при губењето на тежина поради намалените оброци и зголемената физичка активност.

Хранете се здраво, внесете природни суплементи во исхраната како Nature Essential – Гарсинија Камбоџа и почнете со пешачење за почеток, а на сето ова телото ќе ви биде благодарно и во топ форма.

Nature Essential – Гарсинија Камбоџа:

 • Го намалува апетитот
 • Го спречува складирањето и создавањето на масти
 • Согорува калории
 • Топи килограми
 • Го зголемува нивото на серотонин и кортизол
 • Го зголемува нивото на енергија
 • 100% природно решение за намалување на тежината

  Пробај уште денес!

  Направете брза онлајн нарачка – https://alfalab.mk/proizvodi/nature-essential-garcinia-cambogia/

  Nature Essential – Гарсинија може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети… во дрогериите на Cosmo – Tinex, dm – дрогерии сите подобро снабдени аптеки.

  Или на телефонскиот број: 02 3218 821
  Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
  (Достава до домашна адреса со брза пошта)