Увери се како црниот лук одржува нормално ниво на холестеролот

Се прашуваш како да се заштитиш од навиката да се прејадуваш, да внесуваш помасна храна или на менито почесто да ти е брзата храна?  Посебно што знаеш дека сето ова е ризик да го зголемиш нивото на лошиот холестерол во крвта?

Одговорот е едноставен. Со превенција, особено што оваа здравствена состојба која не дава никакви симптоми. Нема да сфатиш дека имаш покачен холестерол се додека не направиш крвна анализа или не се јават компликации кои тешко и долго се санираат.

Ферментираниот црн лук се смета за природен стабилизатор и помагач во намалување на лошиот холестерол во крвта.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Гел капсулите на Dr. Viton-Alizin содржат екстракт од ферментиран црн лук со дејство да одржуват нормално ниво на холестерол во организмот.

Црниот лук во себе содржи висок процент на антиоксиданти и полифеноли со противвоспалителен ефект во телото, што всушност го прави корисен за бројни болести кај кои е присутен оксидативниот стрес, а воспалителните процеси се меѓу тригерите.

Поседува бројни нутритивни својства, особено бидејќи содржи значајно висок удел на витамините Ц и Б6, како и минералите магнезиум, селен, калциум и фосфор.

Токму повеќекратните лековити својства на црниот лук во Dr. Viton-Alizin му даваат силен ефект за намалување на лошиот холестерол. Се смета дека оваа природна состојка може да ја подобри и работата на црниот дроб. Помага при оштетувања на црниот дроб, намалување на масните наслаги во овој орган, како и во ребаланс на големината на црнодробните клетки. При состојба како замастен црн дроб, успешно ги намалува маснотиите наталожени во овој орган.

Dr. Viton Alizin е достапен во аптекитe на:  Зегин, Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети и во други подобро снабдени аптеки, како и во дрогериите на dm и Cosmo – Тинекс.

Можеш да го нарачаш и онлајн на:

https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-alizin/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот ) dr

Dr.Viton Alizin може да ти го доставиме и на твојата домашна адреса со брза пошта!