Не чекај да дојде летото, обликувај и затегни го твоето тело со CLA!

Се гледаш во огледало, и полека почнува да те фаќа паника…се запрашуваш што се треба да направиш за да се ослободиш од оние масни наслаги под кои се крие твоето некогаш витко тело…

Диети, пилатес, кардио и сеуште се тука…но не се откажувај, зашто ние го имаме решението за твојот проблем!

Најновиот производ во палетата на познатиот бренд Dr.Viton е Dr.Viton CLA конјугирана линоленска киселина, производ кој може да ти помогне, на лесен начин да дојдеш до витко тело!

Во една научна студија во која учесниците во период од 12 недели, секојдневно земале по 1,8 мг CLA и тренирале по 90 минути три пати неделно, им било намалено масното ткиво, во споредба со групата учесници кои земале плацебо. Со оваа, но и со други студии било докажано дека редовната употреба на конјугирана линоленска киселина, во комбинација со редовна физичка активност успешно ги намалува масните наслаги во телото.

CLA содржи комбинација на неколку омега 6 полинезаситени масни киселини, кои природно но во мали количини ги има во млечните производи и во јунешкото месо, особено кај стоката која се храни со трева.

Иако овие природни омега 6 киселини се транс маси киселини,нивното дејство не само што не е штетно туку може да биде и полезно за здравјето, спротивно од штетното дејство на индустриски добиените транс масни киселини.

Конјугираната линоленска киселина CLA:

  • Помага за топење на масните наслаги во телото
  • Го намалува масното ткиво и истовремено ја зголемува мускулната маса
  • Помага за губење на прекумерната телесна тежина
  • Влијае врз убавината и здравјето на кожата
  • Има силно антиоксидансно дејство
  • Помага за нормална функција на имуниот систем

Dr. Viton CLA конјугираната линоленска киселина доаѓа во пакување од 30 софт гел капсули, и секоја од нив содржи 1000мг CLA!

Редовната употреба на само една капсула на ден, во комбинација со здрава и балансирана исхрана и умерена физичка активност, ќе ти помогне полесно да го обликуваш, затегнеш и истенчиш твоето тело!

Не чекај да дојде летото, пробај ја уште денес …

Dr. Viton CLA можете да го нарачате онлајн:
https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-cla/

Dr. Viton CLA може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)

Тагови: cla