Вежбаш?! Пазиш што јадеш?! И пак имаш масни наслаги?!

Старите фармерки не те собираат?! Сакаш да купиш нови, но завршуваш со плачење во гардероба и крофна за утеха?! Сѐ помалку се дружиш со луѓе, бидејќи си несигурна како изгледаш?!

Скарана си со огледалото, а и со вагата бидејќи секоја дружба со нив те тера уште полошо да се чувствуваш и уште повеќе да јадеш?! Сѐ повеќе се затвораш во себе и се помалку сѐ сакаш себеси?! Ти звучи познато?!

Утехата ја бараш во храната?!

Знаеме како ти е! Животот е брз и стресен, а на Инстаграм сите изгледаат совршено! Тоа тебе ти прави уште поголем притисок. Утехата ја бараш во храната, а таа те турка само надолу – психички и физички!

Тоа нема да те доведе никаде! Можеш само да заработиш некое срцево заболување, висок крвен притисок и холестерол, дијабетес или остеоартритис.

Секако, сигурно си мислиш дека тоа тебе нема да ти се случи. Но, погледни околу себе и ќе видиш дека секој трети човек има прекумерна тежина, а неретко ќе слушнеш дека тежината влијае врз самодовербата, па може да се пројави депресија или некакво нарушување во исхраната.  А тоа навистина е така!

Како до брзи, ефикасни и долготрајни резултати?

Нема причина да се плашиш! Едноставно, треба да ги преземеш работите во свои раце, а за тоа ти е потребна силна желба за промена, план за активност и партнер кој ќе ти помогне:

  • полесно да се ослободиш од мастите околу стомакот, нозете и задникот
  • партнер кој ќе ти даде успешни резултати и поддршка.

ТИ ТРЕБА ПАРТНЕР КАКО CLA!

Конјугираната линоленска киселина (CLA) претставува револуционерен природен производ кој ќе ти помогне побрзо и поефикасно да ги стопиш мастите, а на сметка на стопените масти ќе се ослободи повеќе енергија и ќе се создаде мускулна маса.

Dr. Viton CLA во организмот поттикнува низа хемиски реакции како намалување на акумулацијата на триглицериди, односно го спречува организмот да складира масти. Што значи, нема веќе сало околу стомакот!

Земи Dr. Viton CLA, избриши ја прашината од огледалото и вагата и подготви се за посреќен живот. Живот исполнет со движење, дружба, здравје и самодоверба. А за да го постигнеш тоа, ти треба и план! План за вежбање: трчање, пливање, побрзо пешачење, возење велосипед, пилатес, јога, танцување… опциите се бесконечни!

Со Dr. Viton CLA, вежбањето е полесно, резултатите се побрзо видливи и си на чекор поблиску до стегнати стомачни, цврсти нозе, обликувани раце и поубава слика за себе! Со Dr. Viton CLA, ќе се чувствуваш убаво во своето тело!

Dr. Viton CLA можете да го нарачате онлајн:
https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-cla/

Dr. Viton CLA може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)