Тажни сте и нервозни?! Како да си го подобрите расположението со витамини, минерали…?

Се чувствувате како животот да ви ги троши последните капки на енергија. Некогаш се прашувате и дали сте воопшто среќни, дали се што ви се случува во животот е тоа што го сакавте?! Се е во ред! Во ред е да се почувствувате како „да се вртите во круг“ и постојано да почувствувате умор од сето тоа. Во ред е вашите секојдневни обврски да ве „потрошат“ на момент, но не е во ред да не превземете ништо поврзано со тоа.

Менталното и психичкото здравје е тема која постојано се „заметува под тепих“. Никој никогаш не зборува од страв дека ќе биде осуден од општеството дека „нешто не е во ред со вас“.

Како што се грижите за имунитетот, срцето, коските, тежината и земате суплементи… Зошто тогаш не земате нешто за здравјето на мозокот, што ќе делува на подобрување на вашето расположение, концентрација, подобро справување со стресните ситуации и сите останати состојби и ситуации кои ги „трпи“ нашиот мозок и нервен систем?!

Не е ништо комплицирано, потребна ви е само соодветна комбинација на витамини, минерали и останати нутриенти за да можете да функционирате колку што е подобро во овој брз и стресен начин на живот.

Ја имаме комбинацијата која Ви треба! Природно, а делува!


Magnezan Neuro е есенцијален коктел од магнезиум, витамини, антиоксиданси, аминокиселини и гинко билоба кои се задолжени за правилна функција на мозокот, нервниот систем и стимулатори на доброто расположение и благосостојба.

Придобивките на Magnezan Neuro за вознемиреноста и стресот се значителни, но за жал дури 75% од нас се во дефицит од магнезиумот како неоходен минерал и сите останати аминокисели, витамини, антиоксиданси и гинко билобата кои се неопходни за правилна мозочна активност. Магнезиумот е суштински минерал кој има толку маркантни својства во однос на анксиозноста и стресот што тој е нарекуван и „моќната природна анти-стрес терапија“.

Нарачајте веднаш: https://alfalab.mk/proizvodi/magnezan-neuro

Dr. Viton – Magnezan Neuro може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта