Што треба да сториш кога телото веќе не сака да слабее?

Повеќе не успеваш да симнеш ниту еден грам тежина, а колку добро ти одеше на почеток. Првите килограми буквално се слизнаа од тебе, а сега тапкаш во место иако исто се храниш и спортуваш.

Кога би ги намалил калориите и би вежбал малку повеќе, сигурно ќе мрднеш од мртва точка, но едноставно немаш сила и волја, темпото и онака ти е напорно.

Пред да се откажеш и да го фрлиш целиот изминат труд во вода, обиди се со Dr. Viton CLA – суплемент кој на сосем природен начин ќе ти помогне да дојдеш до посакуваната тежина.

Dr. Viton – CLA е конјугираната линоленска киселина што ќе ги разбуди резервните масни наслаги што најтешко се симнуваат. Овој природен и безбеден препарат поттикнува серија хемиски реакции во организмот кои го поттикнуваат метаболизмот, па согорувањето на калориите се одвива побрзо од вообичаено.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

6 месеци после режимот е сосем нормално телото да почне да стагнира, на тој начин самото тело се штити од дополнително губење на килограмите. Ако првите килограми си ги симнал за експресно брзо време, тогаш најверојатно и твојот метаболизам забавил, па токму тоа е причината што со недели не мрдаш со тежината.

При стартното намалување на калориите, телото црпи енергија преку ослободување на резервите на гликоген, тип на јаглехидрат присутен во мускулите и црниот дроб.

Гликогенот делумно се состои од вода, па кога телото го согорува со цел да дојде до енергија доаѓа до ослободување на големо количество вода. Токму затоа, првите килограми се симнуваат лесно и се многу број, бидејќи телото претежно се ослободува од водата. Но, овој ефект е привремен и не може долго да трае.

Во втората фаза од слабеењето, телото продолжува да слабее, но рака под рака со калориите и мастите ти губиш дел и од мускулната маса.  Мускулите се оние кои го одржуваат темпото со кое телото согорува калории (метаболизмот) што значи кога мускулите опаѓаат, опаѓа и метаболизмот. Ова е научното објаснување зошто ти согоруваш многу помалку калории отколку на почетокот.

Во третата фаза од слабеењето, кога метаболизмот веќе е намален, ти слабееш забавено иако консумираш ист број на калории како на почетокот. Штом бројот на согорени калории е ист со бројот на внесени калории, твоето тело стагнира.

За да поттикнеш нов пад на тежината, ти мораш да намалиш со исхрана, да почнеш повеќе да вежбаш или да ги практикуваш и двете, бидејќи стариот пристап само ќе ти помогне да ја одржиш тежината.

На секои 10% од телесната тежина што ја загуби, ти треба да внесеш 20% помалку калории за да продолжиш да губиш тежина. Ти мириса на гладување? Исто и на нас и тоа е сосем погрешно, затоа ти велиме пробај со Dr. Viton – CLA, бидејќи докажано го забрзува метаболизмот, но без да ја загрози мускулната маса.

Затоа, Dr. Viton – CLA го користат и оние кои слабеат и оние кои вежбаат и оние кои сакаат помал обем, но изразени мускулчиња.

Таблетите на Dr. Viton содржат дури 1.000 мг конјугираната линоленска киселина, количина доволна за да:

  • Ги стопи масните наслаги
  • Да ја зголеми мускулната маса
  • Да поттикне губење на прекумерната тежина
  • Да го забрза метаболизмот
  • Да те засити

Еве го магичниот круг на делување на CLA: Јадеш помалку, бидејќи CLA ти дава чувство на ситост; она што го изеде, особено вишокот масти, CLA ти ги претвора во енергија; ти, таа енергија ја трошиш во сала и од шега создаваш чисти мускули само поради CLA; чистите мускули согоруваат повеќе калории и ти слабееш забрзано.

Нема што повеќе да чекаш, пиј Dr. Viton – CLA и килограмите ќе си заминат без да ги молиш!

Dr. Viton CLA можете да го нарачате онлајн:
https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-cla/

Dr. Viton CLA може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)