Како спирулината те ослободува од уморот, а ти дава енергија?

Наутро тешко се будиш, го игнорираш алармот неколку пати, по пладне испиваш трето кафе, по ручекот едвај ги држиш очите отворени, а навечер се чувствуваш скршено од жонглирање со работните и семејни обврски? Нормално од време на време да чувствуваш пад на енергијата, но ако веќе подолг период се бориш со потреба за сон среде ден, можно е нешто да не е во ред.

Не го буткај проблемот под тепих и не го решавај со енергетски пијалаци, кафе или чоколадо. Заморот е првиот начин на кој телото те предупредува на проблем, кој ако трае подолг период може да го ослабе имуниот систем.

 Има начин сосема природно да го елиминираш уморот и на телото да му обезбедиш енергија и полетност за секој нов ден. Spirulina San Sebastian е органски суплемент со шаренолик нутритивен профил кој му обезбедува противвоспалителни и антиоксидантни својства.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Пигментот фикоцијанин е еден од најзначајните антиоксидантни супстанци во спирулината, чие делување против слободните радикали го докажале и американските научници во труд објавен во научното списание PLoS One. Докажано е дека спирулината го штити организмот од оксидативен стрес. Кога ги штити клетките од оштетувања предизвикани од слободните радикали, спирулината ја подобрува мускулната сила и издржливост. Високиот процент на антиоксиданти во Spirulina San Sebastian помага да ја обновиш енергијата во организмот и да делуваш на сите можни причинители за појава на заморот.

Бета каротенот, зеаксантинот и лутеинот содржани во спирулината се антиоксиданти кои помагаат да се зачува клеточното здравје, чувајќи го од оштетувања, кои последично доведуваат и со сериозни промени.

Spirulina San Sebastian е енергетска инјекција што во себе содржи протеини, омега-3 масни киселини, железо, магнезиум и есенцијални аминокиселини без која не е можно да се ослободиш заморот и да си ја повратиш балансираната енергија на целокупниот организам.

San Sebastian Spirulina производите можете да го набавите во аптеките на: Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Тинекс и во сите подобро снабдени аптеки.

San Sebastian Spirulina можете да го нарачате онлајн

https://alfalab.mk/proizvodi/san-sebastian-spirulina/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
*(Достава до домашна адреса со брза пошта)