Излежувањето го слабее имунитетот, но не ако го пиеш овој суплемент!

Се прибираш од работа во темница, наутро се будиш во темница и затоа сè потешко ти станува да излезеш на крај со обврските. Студот како да ти ја зема силата и само ти се лежи.

Имај на ум дека со претерано излежување ризикуваш да го намалиш имунитетот, па ќе почнеш често да се разболуваш.

Падот на енергијата, имунитетот, анксиозноста, покачувањето на телесната тежина, па дури и високиот крвен притисок, се типични состојби со кои луѓето се соочуваат во студениот период.

Ако се соочуваш со истите симптоми или уште полошо, си се уверил дека на студот треба да му се сокриеш дома за да не се разболиш, грешиш многу.

Со предолго седење во затворена просторија само го зголемуваш ризикот да префатиш некој вирус, а со физичката неактивност упорно го слабееш имунитетот.

За да дојдеш до енергијата што ти е потребна за да излезеш од хибернација и истовремено да го одржиш и зајакнеш имунитетот, ти треба спирулината на San Sebastian.

По многу нешта Spirulina San Sebastian е идеален зимски суплемент што сите треба да го пиеме.

Екстремно загадениот воздух во зимскиот период е причината за честите заболувања на дишните патишта, а спирулината содржи доволно хлорофил кој ќе ги прочисти клетките и ткивата од штетните честички што ги вдишуваш и од останатите токсини што завршуваат во твојот организам.

Во зима настинките се почести, но спирулината го поттикнува производството на белите крвни клетки кои се борат со вирусите. Плус, на организмот му ги обезбедува сите неопходни витамини и минерали што му се потребни во денот.

Содржи 39 пати повеќе бетакаротен од морковот – најмоќниот антиоксидант кој се бори против хроничните инфекции и вируси.

Содржи ретки полисахариди кои ги штитат здравите клетки во организмот и ја забавуваат болеста и можните компликации.

Ги регенерира клетките и ткивата кои подлегнале на болестите, па телото забрзано заздравува и се обновува.

Освен за имунитетот, спирулината ќе се погрижи за енергетскиот дефицит со кој се соочуваш и кој можеби е причината за твојата мрзеливост и летаргичност.

Спирулината содржи дури 63% лесно сварливи и биолошки комплетни протеини составени од сите есенцијални аминокиселини кои комплетно ќе ги задоволат твоите енергетски потреби.

Со доволно енергија ќе имаш сила да ги продолжиш твоите фитнес сесии и да останеш активен дома и на работа, а така ќе останеш и здрав. И научните студии покажуваат дека активните луѓе во зима поретко се разболуваат.

Spirulina San Sebastian е суплемент кој ќе ти обезбеди една поинаква зима, зима исполнета со многу енергија, силен имунитет, квалитетен сон и стабилна телесна тежина.

Затоа не чекај, искористи го ова богатство од природата и полека спремај се, летото ќе дојде пред да трепнеш. 

San Sebastian Spirulina производите можете да го набавите во аптеките на: Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Тинекс и во сите подобро снабдени аптеки.

San Sebastian Spirulina можете да го можете да го нарачате онлајн
https://alfalab.mk/kategorija/san-sebastian/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот

*(Достава до домашна адреса со брза пошта)