Еве како да ги намалиш килограмите што ни една диета не ги топи

Се мачиш со вишок килограми? И покрај редуцураната исхрана и физичката активност имаш впечаток дека ти треба нешто да те “подбутне“ за конечно да имаш здрава и фит става?

Во право си! Само конјугираната линоленска киселина на Dr. Viton – CLA ќе ти помогне маснотиите што ги внесуваш преку храната да ти станат енергија, без да ти се таложат и да ти се лепат на најкритичните места: колковите, задникот и бутовите.

Факт е дека во овој студен зимски период количината на храна што сите ја внесуваме е многу поголема,  оброците се “тешки“, а вежбањето и физичката активност ставени на чекање. Но, за сето тоа да не остави трага на твоето тело и да се ослободиш од прекумерните килограми, потребно е да делуваш веднаш.

Немаш веќе време за одложување!

Со Dr. Viton – CLA  освен што ќе им ставиш “забрана“ на маснотиите да ти се акумулираат во телото, ќе имаш толку енергија што ни заморот, ни студеното време нема да бидат пречка физички повеќе да се анфажираш.

 Поради своето антиоксидантно дејство, конјугираната линоленска киселина во Dr. Viton – CLA  нема да дозволи штетните материи и токсини да го нарушат функционирањето на клетките, туку ќе го поддржи нивниот механизам здраво и балансирано да работи.

 Намалувањето на прекумерните килограми варира од лице до лице и всушност зависи од метаболизмот. Ако тој е брз, килограмите побрзо ќе се топат, а ако е бавен дефинтивно ќе ти треба додаток за тој да се забрза.

Добра вест е што благодарение на Dr. Viton – CLA  ќе го поттикнеш твојот организам да губи масти, а притоа да остане здрав.

Не се изгладнувај и не се ставај на брзи диети со кои само ќе изгубиш вода, а не килограми. Не очекувај никој да слабее место тебе. Земи ги работите и твојот сојузник  Dr. Viton – CLA  во свои раце и чувствувај се и изгледај ОДЛИЧНО!

Dr. Viton CLA можете да го нарачате онлајн:
https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-cla/

Dr. Viton CLA може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)