Откриј како најбрзо да го надоместиш колагенот што и фали на твојата кожа да биде сјајна и без брчки

Загадување, пушење, стрес, УВ зраци и бројни други фактори создаваат слободни радикали во твојата кожа. Тие како остри стрелички кои се забодуваат, прават дупки и ги оштетуваат колагенските нишки. Со тек на времето, како последица од тоа кожата почнува да се тенчи.

И ако на тоа го додаеш и намаленото производство на колаген во кожата кое доаѓа како природна последица на годините, резултатот што го имаш е кожа која старее.

Сите овие фактори кои никој, па ни ти не може а ги избегне, доведуваат слојот на колаген во твојата кожа да станува се послаб, потенок и помалку способен да ја поддржи саканата цврстина на кожата. Какви и креми да нанесуваш на кожата, клетките задолжени за производство на колаген ја губат силата. Во помладиот животен период, овие клетки произведуват изобилство на такви протеински нишки кои како арматура ја премрежуваат внатрешноста на кожата. На возраст околу 35. година, ензимите кои го разложуваат колагенот ја засилуваат својата активност, особено кога ризик факторите се изразени. Потоа, доаѓа до брчки и опуштање на лицето. Секој пат кога ќе направите некој израз или мимика на лицето, тие се продлабочуваат и така се создаваат т.н. мимички брчки на лицето.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Поради сето тоа, колагенот е клучен фактор кога е во прашање негата на кожата.

Затоа ако сонуваш за совршен тен и затегната кожа на која времето не и може ништо, почни да го пиеш твојот “магичен“ колаген ОДМА.

Dr.Viton – Collagen+C  е твојата  дневна доза колаген што и е потребна на кожата!

 Една ампула колаген дневно на Dr.Viton – Collagen+C  збогатена со витамин Ц ќе ти ги регенерира клетките кожата, ќе ја подобри нејзината еластичност и хидрираност и ќе уживаш во мазна, здрава и затегната кожа.

ЗОШТО ТИ ТРЕБА И ШТО Е КОЛАГЕН?

Колагенот не се гледа со голо око, но е есенцијален за здрава и силна кожа која им оддолеува на брчките. И додека ова го читаш, во твојата кожа им се помалку од овој значаен протеин.

Колагенот е она материја во структурата на твојата кожа што ја одржува цврста, едра и млада. Овој протеин чини 75 до 80% од твојот дермис. Колагенските влакна се како цврсти столбови кои се наредени еден до дриуг за да ја одржат цврстината на кожата. Човечкото тело произведува колаген, но со годините синтезата на овој важен протеин се успорува.

Но, тоа никако не значи да дигнеш раце од твојата убавина, оти постои брз и едноставен начин, ослабената природна синтеза да ја надоместиш.

Купи си ја уште денес твојата фонтана на младоста. Купи си Dr.Viton – Collagen+C  и уживај во резултатот на силна, блеска и едра младешка кожа!

Dr. Viton – Collagen + C можете да го набавите во аптеките на: Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Тинекс и во сите подобро снабдени аптеки.

Dr. Viton – Collagen + C можете да го нарачате онлајн:
https://alfalab.mk/proizvodi/collagen

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
*(Достава до домашна адреса со брза пошта)