Инстант детокс на твоето тело! Интензивно слабеење и елиминација на целулитот

Физичката неактивност, нездравата диета, лошите навики и лошото држење на телото предизвикуваат неправилно распоредување на поткожните масти и водата и предизвикуваат изглед на кора од портокал и локализирани наслаги на масти. Кремата Ревуеле е најдобриот избор против масните наслаги на твоето тело. Revuele Slim&Detox – FAT BURNER е најдобриот избор за интензивно слабеење и елиминација на целулитот, СПИЈТЕ и СЛАБЕЈТЕ со Revuele!

Revuele Slim&Detox – кремата е иновативна формула која има повеќекратно дејство:

 • Интензивно слабее додека спиете
 • Ефикасно ги разложува и гори мастите
 • Драстично се намалува целулитот
 • Ја негува кожата и ги намалува стриите
 • Го прочистува организмот од токсини
 • Ја забрзува микро циркулацијата

Оваа крема има троен ефект кој цели кон интензивно слабеење, детоксификација на организмот и подобрен изглед на кожата:

 • Липолитичен ефект – ја подобрува микроциркулацијата и ја намалува хипертрофијата на масните наслаги
 • Ефект на дренажа – ја намалува задршката на водата и ја зголемува циркулацијата на крвта
 • Анти-инфламаторен ефект – значително го намалува изгледот на кора од портокал и стимулира создавање на здрава нежна нова кожа.

Бидејќи лачењето на колагенот и еластинот се намалува драстично после 30-тата, за да се зачува еластичноста на кожата и да се отстрани целулитот особено важно е тие да се зачуваат во организмот. Преку активните состојки, кремот обезбедува влакна на еластин и колаген, ја штити кожата од истегнување кое предизвикува стрии и дупчиња на кожата и ја враќа нејзината еластичност. Кожата добива младешки излед и убава форма.
Еластин – Тој лесно се апсорбира од кожата. Има навлажнувачки ефект кој ја задржува влажноста подолго време, ја одржува еластичноста на кожата и промовира целосно подобрување на изгледот на кожата намалувајќи го целулитот.
Екстракт од женшен – Еликсирот на животната сила штити од губење на еластинот и колагенот во кожата, ја забрзува регенерацијата на клетките и има моќен обновувачки ефект.
Л-карнитин – Значително ја намалува подуеноста на кожата која е предизвикана од масни наслаги.
Кофеин – Го зголемува липолитичкиот ефект на другите компоненти.
Рутин – Ја подобрува микроциркулацијата и ги зајакнува ѕидовите на капиларите. Штити од пукање на капиларите.
Морски треви – Ја навлажнуваат кожата и го забрзуваат чистењето на вишокот течности и вршат детоксификација.
Екстракт од коњско опавче, вештерска леска и хоп – Предизвикуваат поголемо циркулирање на мастите и кислородот, имаат моќен липолитичен ефект охрабрувајќи го телото да почне природно да слабее и да се обновува.

Основата на овој производ се сотои од органски билни екстракти предизвикувајќи природно слабеење и оформување на телото. Има пролонгирачко дејство овозможувајќи да се задржи делувањето на постигнатите резултати и после завршување на третманот.
Lipofirm LCW е иновативен мултифункционален анти-целулитет производ кој промовира и слабеење. Има уникатен состав кој помага при разложување на масното ткиво и целосниот изглед на кожата. Користењето на овој производ овозможува:

 • Намалување на поткожното собирање на течности
 • Ја подорбува цврстината на кожата
 • Предизвикува дренажа и липолитичен ефект и ги намалува масните наслаги

Начин на употреба: Нанесете тенок слој на кожата на проблематичните места. За да се постигне ефикасност, замотајте го делот од телото кој го третирате во пластична фолија околу 30-40 минути. После употреба, измијте со топла вода. Од вас зависи колку често ќе ја употребувате кремата.
Голем дел од природните регулаторни механизми примарно се активни навечер и затоа производот е најефективен за употреба пред спиење, а тоа овозможува слабеење во текот на ноќните часови.