Како да го забрзате метаболизмот со еден производ

Нутриционистите веќе долго време го препорачуваат екстрактот од артичоката како благ и делотворен лек за проблеми со варењето на храната и проблеми со желудникот.

Ова се должи на соединението во артичоките наречено цианин за кое се покажало дека го забрзува движењето на храната и отпадот низ цревата со што се забрзуваат сите метаболички процеси кои го намалуваат чувството на подуеност.

Еден од главните извори на растителни влакна што се наоѓаат во артичоките е инулинот, кој е одличен природен пребиотик. Пребиотиците можат да ја зголемат пропорцијата на пробиотици или на „добрите бактерии“ во цревата кои се тајната на здравиот метаболизам.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Уште една интересна нутритивна придобивка од богатството на артичоката е манганот. Ензимите од манганот помагаат во регулирање на метаболизот, амино-киселините и масните-киселини кои се неопходни при процесот на организмот да ги искористува хранливите состојки од храната што ја внесуваме, паралелно забрзувајќи го процесот на исфрлање на сите токсини.

Nature Essential АРТИЧОК е одличен избор доколку ве мачи некој килограм плус. Со самото забрзување на метаболизмот ќе Ви помогне и да се изборите со вишокот килограми, а со тоа покрај изгледот да го подобрите и Вашето здравје.

Nature Essential АРТИЧОК на твојот организам му го обезбедува богатсво од влакна на твоето тело кои се основни за правилна работа и правилно варење на храната.

Пробај уште денес!

Nature Essential – Aртичока можете да  нарачате онлајн ➡️ https://alfalab.mk/proizvodi/nature-essential-articoka/

Nature Essential – Aртичока може да ja набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)