Диетата на Анџелина Џоли

Анџелина Џоли почнала да се храни како птиците, преминала на диета со античките житни култури во стремеж да го запази здравјето. Актерката преминала на храна, користена во антиката која вклучува просо, семе од чиа, квиноја, амарант и хељда.

“Анџелина отсекогаш била фан на најздравите семиња и житни култури. Неодамна таа помина на целосно нова диета. Почна да јаде само производи произведени на основа на ” житни култури од антиката ” и споделува за позитивното влијание врз вашето здравје . Според неа тие обезбедуваат хранливи материи кои не може да си набави со други производи и овие житарки и помагаат да го одржи сјајот и блескавоста на кожата”, вели извор за “Нешнел енкваерер”.

Бред Пит бил загрижен дека неговата сакана не се храни доволно. И досега витката фигура на актерката беше предмет на шпекулации. Во 2011 година појавија гласини дека таа внесува не повеќе од 600 калории на ден.

“Познато е дека Анџелина го започнува денот со лажица кокосово масло и грст мусли. Загрижувачкие фактот дека таа е толку зафатена што често заборава да јаде”, тврдеше близок до ѕвездата во тоа време. Понекогаш таа дури го пропушта и ручекот и каснува само неколку бадеми и желе бонбони, или пак пие протеинов пијалок, пишува БГНЕС .