Oва растение содржи форсколин, а тоа поттикнува забрзано слабеење

Дали ти е познато растението што го гледаш на сликата?

Најверојатно да?!

Познато како Украсна коприва, ова растение скоро сите го имаме во домовите или дворовите.

Интересно е тоа што научниците открија дека Украсната коприва содржи многу моќна активна состојка форсколин која го забрзува слабеењето и топењето на мастите.

Ваквиот податок прв го сподели Д-р Оз во неговото легендарно шоу уште во 2014-та година, па оттогаш на пазарот излегоа голем број додатоци за слабеење базирани на форсколин.

Луѓето ширум светот беа импресионирани од резултатите, бидејќи слабеењето со форсколин се одвива постепено, но е трајно и крајно безбедно по човековото здравје.

Конечно ваков додаток стаса и на нашиот пазар!

Станува збор за Dr. Viton – Forskolin, ПРВ и ЕДИНСТВЕН додаток за регулирање на телесната тежина и липидниот метаболизам заснован на форсколин.

Во својата формула, Dr. Viton одлучи да користи сигурна, проверена, клинички тестирана активна состојка, форсколин, па затоа се потпре на патентот познат како ForsLean.

Forslean е патентиран екстракт од коренот на ова познато растение, а штом станува збор за екстракт тој автоматски е двојно поефикасен во делувањето и доставува резултати за двојно покусо време.

За ForsLean постојат клинички студии кои покажуваат дека екстрактот ги топи масните резерви кај наективините луѓе и води до намалување на телесната тежина за 8 до 12 недели.

Со активирање на мускулите само 15 минути во текот на денот (доволна е брза прошетка) ForsLean го преполовува времето до резултатите, па првите видливи промени настапуваат за 3 до 4 недели.

Што добиваш со редовна консумација на Dr. Viton – Forskolin?

  • Помалку складирани маснотии
  • Повеќе согорени калории и масти
  • Зголемено ниво на енергија

Dr. Viton – Forskolin е одличен додаток на секој режим на исхрана или спортување, бидејќи делува како забрзувач на метаболизмот и главен снабдувач на енергија неопходна за создавање мускулна маса.

Вежбањето е полесно со придружник. Слабењето е полесно со придружник. А твојот најнов придружник е токму Dr. Viton – Forskolin.  

Дали треба и да вежбаш?

Dr. Viton – Forskolin го забрзува метаболизмот и го регулира складирањето на мастите сам по себе. Клиничките студии покажуваат дека некои испитаници пријавиле дека се потат и додека седат.

Но, би било погрешно да се верува дека било кој додаток може да влијае на тежината и изгледот ако внесот на храна е прекумерен, а начинот на живот комплетно седечки.

Доброто кај Dr. Viton – Forskolin е тоа што е сосем природен и безбеден додаток кој делува без многу труд. Уникатен е по тоа што се активира и заживува во организмот за да достави повидливи резултати за побрзо време, а за тоа се потребни само 15-30 минути активност во денот.

  • 8 до 12 недели слабеење без активирање
  • 3-4 недели слабеење со 15 минути активација во денот

Мастите се непријатели на изгледот, но уште поважно на здравјето. Затоа остани во форма во било кое доба и животот ќе ти стане полесен.

Нарачај здраво и витко тело, нарачај Dr. Viton – Forskolin уште сега!

Производот може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Зегин, Виа Фарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки. 

Dr. Viton – Forskolin може да го нарачаш онлајн на: https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-forskolin/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821

(Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот)

Производот може да Ви биде доставен на адреса со брза пошта!