Витамин Ц серум – за бисерно сјајна кожа без брчки

Убавата и сјајна кожа е показател на здравјето, но поради брзиот начин на живот, нездравата исхрана и штетните надворешни влијанија често забораваме на што сè таа е изложена.

Еден поглед на вашето лице, доволен е да се види дали кожата е сјајна и дали доволно се грижите за неа, сето ова не се однесува само на кожата на лицето, за кое највеќе водиме грижа, а ги запоставуваме другите делови на телото.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Dr.Viton Vitamin-C серумот ги намалува брчките, лузните, бојата на кожата и пигментацијата, давајќи на кожата затегнат и мазен изглед. Во исто време, ја зајакнува кожата и ја намалува штетата што веќе е направена. Таа дава брзи резултати како што брзо апсорбира во кожата, помагајќи да се намали големината и длабочината на брчките, особено во окото. За младешкиот изглед кој сите ги сакаме, покрај производството на колаген што ги истуркува брчките Dr.Viton Vitamin-C Face Serum, ви дава природен сјај и свежина на вашата кожа.

  • Стимулира производство на колаген, протеин кој ја враќа силата и свежината на кожата, а новосоздадениот колаген „ги исполнува” брчките и ја подобрува структурата на кожата, со што кожата е сјајна, мека, без брчки.
  • Ја штити кожата од штетно зрачење и го забавува стареењето.
  • Витаминот Ц е моќен антиоксидант кој е главен борец во „војната” со слободни радикали кои предвреме ја „заробуваат” младоста на вашата кожа.
  • Тоа е единствениот природен начин да се добие изедначен тен, кожа без дамки и пеги. Ја осветлува безживотната кожа. Сега можете само да се збогувате со хиперпигментацијата.
  • Подочниците и темните кругови решете ги со вистинскиот коктел кој ќе ја врати свежината на лицето, а воедно и најдобрата продлабочена хидратација на вашата кожа.
  • Исто така ги намалува брчките, торбите под очите, промената на бојата на кожата и пигментацијата, давајќи на кожата затегнат и мазен изглед

Повторно уживајте во младешки изглед и бидете горди на вашата сјајна и мека кожа како кадифе.