Која е тајната на обичната жена чие лице изгледа негувано, луксузно и блескаво?

Им завидуваш на сите оние жени што стареат како вино, што кожата им изгледа здраво, затегнато и едвај им се забележуваат брчките и покрај годините.

Не им завидувај, едноставно почни да користиш Dr. Viton Retinox серум за лице и за 3 до 6 месеци истото ќе го зборуваат и за тебе. Се прашуваш како е тоа можно? Тајната лежи во ретинолот, призната и научно докажана активна компонента која ги пополнува брчките и ја обновува кожата од корен.

Додека да навлезеш во 30-тата декада од животот, клетките на твојата кожа се обновуваат на секои 28 дена. Значи, на секои 28 дена ти заработуваш сосем нов, свеж и недопрен слој кожа.

Но, во средните 30-ти, процесот на клеточна регенерација забавува, па тој нов слој кожа го добиваш дури после 50, 60, па дури и 70 дена. Ваквата забавена регенерација е причина за сувата, висната и збрчкана кожа што те депримира.

Но, затоа е тука ретинолот кој буквално се впива во најдлабоките слоеви на кожата и го забрзува процесот на регенерација на клетките скратувајќи ги деновите кога повторно ќе дојдеш до мазна и млада кожа. Ретинолот буквално го поттикнува лицето да се однесува помладо отколку што е.

И ако на останатите ретинол серуми им се потребни од 6 до 12 месеци за комплетно да ги подмладат клетките, оштетените да ги заменат со нови и да го реконструираат лицето со сите оние младешки карактеристки, Dr. Viton Retinox серумот истото ќе го стори за неверојатни 3 месеци.

Dr. Viton Retinox серумот е еден од ретките серуми на пазарот чија формула содржи концентрација од дури 2.5% ретинол и затоа е толку моќен и продира брзо, а делува уште побрзо.

Кружат погрешни мислења дека ваквата концентрација може да ја пресуши или иритира кожата, но биди спокојна, бидејќи ретинолот во Dr. Viton Retinox серумот е балансиран со мудро одбрани состојки како:

Растителна хијалуронска киселина делува како магнет за вода, таа не само што ја задржува водата, туку доставува вода до површината на кожата и на тој начин ја подобрува еластичноста на кожата и ја прави мека и мазна.

Органско масло од јојоба е одговорно за здравиот сјај на кожата, спречува црвенила и иритации, а бидејќи продира брзо и лесно, обезбедува длабинска хидратација и плус ја храни кожата со витамините и минералите што ги содржи.

Органски екстракт од зелен чај е оној што помага кожата да се избори со слободните радикали од УВ зраците и загадувањето, бидејќи делува како антиоксидант. Оваа состојка го обезбедува оној природен лифтинг на кожата, давајќи и изедначена и цврста структура.

Органски екстракт од Готу кола е втората anti-age состојка која ја подобрува цврстината и отпорноста на кожата од сите надворешни агресори кои се обидуваат да и ја одземат младоста. Таа е одличен извор на фитонутриенти наречени флавоноиди кои дејствуваат како антиоксиданти и се борат со слободните радикали. Готу колата директно ја стимулира продукцијата на колагенот и затоа важи за „бришач на брчки“, но ја подобрува и циркулацијата на крвта што е клучно за кожата брзо да заздрави од лузни од акни или флеки.

Како точно делува Dr. Viton Retinox серумот

  • Не само што ги измазнува фините линии и брчките кои веќе ги имаш на кожата, туку превенира да се појават нови.
  • Ја ексфолира кожата на клеточно ниво, па на површина ќе видиш сосем нова, мазна и свежа кожа.
  • Ја регулира продукцијата на себум со што спречува затнување на порите и појава на акни и митесери.
  • Со текот на време го изедначува тенот, избелувајќи ги сончевите флеки, лузни од акни, старечки флеки и хиперпигментација.

 Dr. Viton Retinox серумот не делува само на брчките  

Бидејќи поседува извонреден капацитет да ги регенерира клетките, Dr. Viton Retinox серумот не само што го мазни лицето од брчки, туку и дава полност на кожата, ги одзатнува и чисти порите и на тој принцип ги минимизира и плус ги избелува темните точки и црвенилото.

Кога зборуваме за Dr. Viton Retinox не мислиме на благо подобрување, мислиме на целосна трансформација на кожата. Ретинолот делува на клеточно ниво, а не само на локално (или на горниот слој на кожата). Ретинолот длабоко пенетрира во слоевите на кожата и затоа ја возобновува од почеток до крај. Затоа важи за златен стандард во негата за кожа.

Спремна си да му дадеш шанса? Насетуваме едно одлучно ДА! Само следи ги точните инструкции за апликација, биди доследна и нема да погрешиш.

Dr. Viton Retinox Serum можете да го нарачате онлајн:

https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-retinox/

Dr. Viton Retinox Serum може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин, во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)