Состојка што ги поправа сите 6 знаци на стареење – ја користиш ли?

Сите младешки карактеристики на твоето лице како срцевидниот облик, високите образи, полните подочници се сосем загрозени. Не изгледаш толку старо и пропаднато од брчките колку од попуштената кожа без волумен.

Ваквата состојба единствено можеш да ја поправиш со Dr. Viton Retinox, серум кој се базира на ретинол – активна состојка која му дава ботокс ефект на лицето. Ретинолот е ретка состојка која толку успешно ги полни брчките, ја затегнува кожата и го враќа стариот облик на контурите на лицето.

Овој јасно видлив лифтинг ефект го постигнува така што поттикнува лачење на три клучни единици во кожата како колаген, еластин и хијалуронска киселина. Ова здружено трио единствено може да го врати загубениот тонус на кожата.

Ретинолот не е ново откритие, но ретинолот во Dr. Viton Retinox серумот е посебен по тоа што доаѓа во повисока концентрација од вообичаено – 2.5% и по тоа што неговата молекула е смалена со цел брзо да дојде до најдлабоките слоеви на кожата. Само брзо и длабоко продирачкиот ретинол може да го реконструира лицето и да го поправи впечатокот на она што го гледаш во огледало.

Овој нов производ ја менува кожата уште по првата недела од употреба, но ако истраеш и ги дочекаш оние сериозни промени кои обично настапуваат после 3 до 6 месеци, биди сигурен дека доживотно ќе заглавиш со Dr. Viton Retinox серумот. Среќа што не е прескап, нели?

Ниту еден ретинол на пазарот нема да ти достави толку видливи резултати, за толку кусо време по таа цена колку Dr. Viton Retinox серумот.

Ретинолот е најефикасниот агент против страеење што можеш да го купиш со пари и кој ќе ти помогне да ги коригираш брчките од секој агол. За да го врати волуменот му треба малку повеќе време, па затоа пожелно е да ја стартуваш дружбата со овој серум само што ќе наполниш 25.

Искористи го моментот додека не почнал рапидно да опаѓа колагенот, еластинот и хијалуронската киселина во кожата и задади удар со Dr. Viton Retinox серумот и нема да имаш тонус за коригирање.

Како точно Dr. Viton Retinox серумот ја реконструира кожата:

Ја полни секоја една брчка на кожата со колаген и еластин, на тој начин брчките се израмнуваат, едноставно ги снемува од површината на кожата, а таа ја враќа својата полност за неколку милиметри. Оние најдлабоки брчки кои најчесто доминираат на челото ќе станат минимални колку фините линии околу очи.

Ја измазнува кожата: Како што старееме, така забавува клеточната регенерација, па кожата станува нерамна и груба. Ретинолот ја поттикнува замената на старите клетки со нови, свежи клетки на површината на лицето. Кожата ќе ја чувствувате помека и помазна на допир.

Ја намалува хиперпигментацијата: Ретинолот кој не само што ја поттикнува замената на клетките кои подлегнале на дисколорација со нови клетки, туку ја регулира и продукцијата на меланинот – пигиментот што ги предизвикува флеките.

Ја хидратира кожата: Поттикнува продукција на хијалуронска киселина со која ги храни клетките, го подобрува нивниот капацитет да задржуваат вода и на тој начин лицето ја враќа својата полност, волумен и добива сјај.  

Ја задебелува истенчената кожа: Ретинолот е ретка состојка која го забрзува протокот на крв во кожата, а самата циркулација е од голема помош за кожата во фазата кога таа закрепнува. Во овој случај кожата сама од себе ќе почне да се задебелува, па капиларите ќе станат помалку видливи особено кај пределот околу очите.

Ги стеснува порите: Широко отворените пори кои се забележуваат на прв поглед најмногу го потенцираат оној остарен и пропаднат впечаток за кожата. Добрата вест е тоа што ретинолот се фокусира да ја стесни секоја една пора на лицето, всушност при самиот наплив на хијалуронска киселина порите сакале или не сами ќе се повлечат и стеснат. Збогум црнки!

Сите овие бенефити, Dr. Viton Retinox серумот ќе ти ги достави уште во првата недела, но потребни се од 3 до 6 месеци за кожата целосно да се обнови и затегне. После година дена редовна употреба кожата ќе ти стане непрепознатлива.

Покрај ретинол, формулата на Dr. Viton Retinox серумот е збогатена со растителна Хијалуронска киселина, органско масло од јојоба, органски екстракт од зелен чај, органски екстракт од Готу Кола – секоја од нив на свој начин ги задоволува останатите потреби на кожата како хидратација, минерална и витаминска потхрана, заштита од слободните радикали кои ги уништуваат здравите клетки во кожата.

Dr. Viton Retinox серумот е моќен и комплетен концентрат кој го продолжува младешкиот век на кожата, затоа почни да го користиш уште денес.

Dr. Viton Retinox Serum можете да го нарачате онлајн:

https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-retinox/

Dr. Viton Retinox Serum може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин, во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)