Штом стапиш во брак, ризикот да се здебелиш ти расте за 48%! Вклучи една навика и биди си раат

Цел живот пазевте на исхраната, спортувавте, но се падна во вода откако стапивте во брак и родивте деца. Не само вие, туку и сопругот е поправен бајаги. Кога ќе се видите себеси на некоја стара фотографија се растажувате, ниту една облека од порано не ве собира, а секој обид да симнете некое кило е безуспешен.

Не сте единствените кои паднале во оваа замка, тоа и сами го знаете. И како што здружено со партнерот се здебеливте, така здружено и ќе ослабите и тоа со помош на Dr. Viton – CLA конјугирана линоленска киселина која дава брзи и сигурни резултати во борбата со калориите.

Слабеењето во пар е полесно, но слабеењето со Dr. Viton – CLA дава брзи резултати, а тие ви се потребни за да не се откажете. Доброто кај Dr. Viton – CLA е тоа што не бара од вас кој знае какви адаптации во поглед на исхраната и спортувањето, всушност со него ќе слабеете и без да мрднете со прст. Сигурно оваа вест ве израдува со оглед на тоа колку малку време имате за себе?!

Зошто луѓето се дебелат штом стапат во брак?

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Дека тврдењево е вистинито, не говорат само здебелените двојки од твојата околина, туку и студијата која покажала дека наглото покачување на телесната тежина во првите 2 години од бракот е еднаква на 48%.

Штом стапат во брак, луѓето почнуваат да се однесуваат „домаќински“ па се прејадуваат само за да не ја фрлат храната, плус ги дојадуваат и оброците од децата. Голема улога игра и навиката за купување грицки и благо за гости, а штом гостите ве извисат, погодете каде завршува сета таа нездрава и висококалорична храна?

Кога во бракот ќе дојдат и децата на сцена, времето за себе на родителите е сведено на минимум, па брзата храна од опција за еднаш во неделата станува опција пет пати неделно. Кој има време да готви, нели?

Уште ако стресот го контролирате со чаша вино пред спиење, тогаш паднавте во замката на течните калории. Мозокот никогаш не ги регистрира течните калории како цврстите, па од тие причини помали се шансите да јадете сендвич доцна во ноќта отколку да си сипете некое коктелче иако тоа има двојно повеќе калории.

И сега може до недоглед да смислуваме причини, но и изговори за вашата килажа. Но, ако навистина сакате да изгледате убаво и да се чувствувате убаво, од вас се бара само редовно да консумирате Dr. Viton – CLA. Уште ако малку пазите колку јадете и станете поактивни како семејство, бидете сигурни дека ќе дојдете до достојна тежина.

Таблетите на Dr. Viton содржат дури 1.000 мг конјугираната линоленска киселина која:

  • Ги топи масните наслаги
  • Ја зголемува мускулната маса
  • Поттикнува губење на прекумерната тежина
  • Го забрзува метаболизмот

Без да се откажете од омиленото јадење, CLA ќе ги претвори мастите што ги внесувате во енергија. Но, ако сакате да делува поефикасно, барем малку обрнете внимание на храната и вежбајте барем 10-тина минути дневно.

Dr. Viton CLA можете да го нарачате онлајн:
https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-cla/

Dr. Viton CLA може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)