Ретинол серум што го враќа волуменот и ја подмладува кожата на лицето за 3 месеци

Секогаш кога ќе здогледаш некоја од оние жени што изгледаат како да не стареат, посакуваш да ги имаш нивните пари за и ти да изгледаш така. И тука грешиш, бидејќи и твојата кожа може да изгледа здраво, затегнато и негувано без да ја потрошиш цела плата на креми.  

Се што ти е потребно е добра формула и редовно аплицирање или Dr. Viton Retinox серум кој се базира на ретинол – златниот стандард во anti-age негата – и други докажани состојки кои активно се борат со брчките.

За ниту една состојка не се изведени толку многу клинички студии колку за ретинолот. И знаеш што? Сите тврдат дека ретинолот навистина ги коригира симптомите од стареењето, без разлика дали зборуваме за природно стареење или стареење поттикнато од надворешни фактори.

Козметичари, дерматолози, жени зависни од козметика, познати личности, нема некој што не ја искусил моќта на ретинолот за минимизирање на брчките и фините линии. Па ако си во потрага по решение што ќе успее да ја намали видливоста на годините и штетите на твоето лице, не барај повеќе од Dr. Viton Retinox серумот.

Но, колку што е озборувана по добро, истовремено постојат низа погрешни информации кои кружат за оваа активна состојка, па затоа тука сме да ги разбиеме митовите за и ти да дојдеш до лице со ефект на негувана кожа.

Како ретинолот ја менува кожата?

Ретинолот во суштина е дериват на витаминот А, а овој витамин има многу деривати. Затоа, најдобро е да држиш до Dr. Viton Retinox серумот, бидејќи содржи токму ретинол кој е најприфатен во козметичката индустрија од причина што не е толку агресивен и безбеден е за домашна употреба.

Штом го нанесеш директно на кожата, ретинолот во Dr. Viton Retinox серумот ќе поттикне поделба на базалните клетки кои се наоѓаат во најдлабоките слоеви на кожата. Преку оваа поделба се создадаваат нови епидермални клетки кои мигрираат на површината на кожата за да ги заменат старите и на тој начин кожата добива мазна текстура и изедначен тен.

Убавината во вклучувањето на ретинолот во Dr. Viton Retinox серумот е тоа што нависитна ги таргетира видливите знаци на стареење како хиперпигментација, фини линии, брчки, нерамен тен, видливи пори, груба и нерамна текстура па дури и акни.

Редовното користење на Dr. Viton Retinox серумот ја зголемува продукцијата на колаген и еластин и на тој начин го окончува формирањето на нови брчки. Ретинолот дури го стимулира производството на нови крвни садови во кожата, процес што ќе ја подобри твојата природна боја на кожа.

Како се користи ретинол?

Со оглед на неговите нереално добри ефекти, нема да не чуди ако посакуваш да го нанесуваш Dr. Viton Retinox серумот и наутро и напладне и навечер. Но, ретинолот е навистина моќна состојка која лесно може да предизвика црвенило и иритации, особено ако за прв пат го користиш.

Затоа, откако убаво ќе ја исчистиш кожата, со врвовите на прстите нанеси мала количина од серумот на целото лице и вратот. Почекај серумот да се впие во кожата, а потоа нанеси хидратантен крем.

Серумот секогаш користи го навечер, најдобро пред спиење, а следното утро задолжително нанеси крем за лице со заштитен фактор (СПФ), бидејќи ретинолот ја прави кожата чувствителна на сонце.

Ако за прв пат користиш ретинол, нанесувај го серумот секоја втора ноќ во рок од две недели. Штом кожата се навикне на ретинолот и не забележуваш никакви иритации, нанесувај го секоја ноќ.

Кога се почнува со ретинол?

Порано го користеа жените во 30-тите, а денес го користат и 25 годишните девојки, па дури и помлади, со цел да го одржат нивото на колаген и еластин и да не мора да коригираат брчки, туку да не дозволат тие да се појават.

Ако веќе имаш видливи брчки кои фиксно стојат на твоето лице, и кога не зборуваш, тогаш си идеален кандидат. Ако забележуваш промени кои асоцираат на стареење, не чекај и почни да користиш Dr. Viton Retinox серум.

Добрата вест е што никогаш не е доцна кога е во прашање Dr. Viton Retinox серумот, тој ќе ги поправи штетите без разлика колку доцниш.

Dr. Viton Retinox серум што на твоето лице ќе му даде ботокс ефект!

Dr. Viton Retinox Serum можете да го нарачате онлајн:

https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-retinox/

Dr. Viton Retinox Serum може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин, во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)