Рецепт: Направете домашна Нутела … неверојатно вкусна

Направете си домашна Нутела, која ве уверуваме дека е повкусна од онаа оригиналната. Ние пробавме, пробајте и Вие  😀

Потребни состојки:

  • 1шолја за кафе лешници
  • 1/8 шолја за кафе бадемово масло
  • 1 шолја за кафе шеќер во прав
  • 1/4 шолја за кафе какао
  • пола лажичка екстракт од ванила

Погледнете го видеото:

Внимавајте на калориите  😉