Пет најчести проблеми со кожата на лицето кои сакаш да ги решиш

Познато ти е чувството на сува и затегната кожа? Или пак ти пречат неуморните темни дамки и хиперпигментации на лицето? А, плус и забележуваш нови фини линии за кои си свесна дека ако не превземеш ништо брзо ќе станат подлабоки брчки. Секој пробан режим за нега на кожата на лицето, не ти ги дава саканите резултати. И натаму гледаш дека нешто ти фали, како да пропушташ нешто во рутината што те дели од блескав и беспрекорен тен на лицето?

Престани да мечтаеш како да се збогуваш со тврдоглавите брчки и тенките линии! Почувствувај ја силата на природата со револуционерниот серум Ц на Dr. Viton – Vitamin C.

Кожа на твоето лице, уште по првото ставање на неколку капки од серумот на Dr. Viton – Vitamin C ќе осети неизмерно олеснување, оти серумот ќе и обезбеди нежни состојки кои ќе ја нахранат и ќе и дозволат слободно да диши.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Серумот на Dr. Viton – Vitamin C е лесна формула дизајнирана брзо и лесно да се впие во кожата, правејќи ја совршена за користење во било кој период од денот.

Витаминот Ц во ваква форма ја поттикнува синтезата на колаген и го успорува стареењето на кожата, истовремено давајќи и здрав изглед.

Поради силното антиоксидантно својство, витаминот Ц во серумот Dr. Viton – Vitamin C го намалува оксидативниот стрес предизвикан од УВ зрачењето и загадувањето.

Стабилната форма и високиот процент на витамин Ц, во комбинација со витамин Е и  хијалуронска киселина во серумот Dr. Viton – Vitamin C  и помага на кожата да ја задржи еластичноста, свежината и здравиот изглед.

Dr. Viton – Vitamin C serum поради иновативниот состав на неколку моќни состојки кои докажано ја негуваат кожата на лицето, претставува моќен антиоксидант кој помага да се успори брзината на оштетувањата, кои пак доведуваат до сувост на лицето, тенки линии и брчки.

Серумот Dr. Viton – Vitamin C поттикнува поттикнува производство на колаген помагајќи да се промени временскиот ефект на твојата кожа и и ја враќа природната цврстина и сјај.

Искористи ја моќта на витаминот Ц и дај и го на кожата вниманието што и е потребно со серумот на Dr. Viton – Vitamin C  кој гарантирано ја остава кожата блескава и со младешки изглед.

Сега имаш идеален сојузник да ги победиш брчките!

Dr. Viton – Vitamin C serum

Dr. Viton Vitamin C Serum  можеш да го купиш во аптеките на  Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

можеш да го нарачаш онлајн на 

https://alfalab.mk/proizvodi/vitamin-c-serum/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )

Dr. Viton Vitamin C Serum ќе ти го доставиме на твојата домашна адреса со брза пошта!