Како серумот Dr. Viton – Vitamin C ги измазнува брчките на твоето лице

Се прашуваш како можеш да ги измазниш брчките и фините линии на твоето лице, без скапи третмани и креми за кои не си сигурна како и дали воопшто делуваат. Едноставно сакаш да го добиеш максимумот од твојата кожа и да уживаш во беспрекорен тен и лице што сјае.

 Можеш и само треба да знаеш која е твојата добитна комбинација!  Ние знаеме како силата на природата да ја ставиш на своја страна и за кусо време да бидеш горда на кожата на твоето лице.

Серумот на Dr. Viton – Vitamin C е формула составена од витамин Ц и  дестина други природни состојки, кој лесно се нанесува, а уште побрзо се апсорбира во кожата и делува веднаш. Со само неколку капки дневно од серум Dr. Viton – Vitamin C кожата ги добива потребни хранливи материи неопходни за нејзино потхранување и здрав баланс.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

 

 ЗОШТО Е ТОЛКУ МОЌЕН СЕРУМОТ DR. VITON – VITAMIN C?

 

Витаминот Ц e моќен антиоксидант со ефект да ја забави и спречи оксидација на останатите молекули.. Всушност, при процесот на оксидацијата доаѓа до пренесување на електорните од супстанцата на оксидирачкото средство, при што во живите клетки може да дојде до создавање на слободни радикали. Слободните радикали предизвикуваат верижна реакција која доведува до оштетување на клетките. Витаминот Ц, како доакажан антиоксидант, има способност да ја спречи оваа реакција.

Ферулинската киселина пак, ги смирува оштетувањата на кожата. Тоа е антиоксидант кој додека се бори против слободните радикали има способност и да ја негува кожата. Истовремено, помага во стабилизирање на витаминот Ц и ја зголемува неговата фитозаштита. Студија сугерира дека ферулинската киселина може да понуди двојно поголема количина на фотозаштита во комбинација со витаминот Ц. Овој вид на киселина има и антивоспалително својство, со што ги смирува постоечките мозолчиња и не дозволува да се акните да остават флеки на кожата.

Л-аргининот е есенцијална аминокиселина која ја подобрува циркулацијата и протокот на крв и обезбедува кислород на клетките, што влијае на еластичноста на кожата.

Маслото од јојоба природно ги обновува клетките на кожата, се смета за антивирусно и антивоспалително средство кое не предизвикува алергии и е погодно за лица со чувствителна кожа, како и онаа со склоност кон алергии и осипи. Има антисептично својство кое нуди брзо заздравување на раничките на кожата, го смирува црвенилото и ги спречува симптомите на акни на кожата.

Хијалуронската киселина и колагенот се одлични за измазнување на тенот на кожата. Заедно допринесуваат за правилна текстура на кожата, нејзина еластичност, помагајќи во измазнување на постоечките брчки и спречување на создавање на нови.

Сега знаеш кој е твојот идеален сојузник против брчките!

Dr. Viton – Vitamin C serum

Dr. Viton Vitamin C Serum  можеш да го купиш во аптеките на  Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

можеш да го нарачаш онлајн на 

https://alfalab.mk/proizvodi/vitamin-c-serum/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )

Dr. Viton Vitamin C Serum ќе ти го доставиме на твојата домашна адреса со брза пошта!