Откриј како да ја вратиш живоста на косата, ноктите и кожата

Што кога косата ќе го ти го изгуби посакуваниот сјај и волумен, ноктите ќе ти станат тенки и кршливи, а кожата почнува да ги покажува првите знаци на замор и губење на тонусот, и покрај користењето на бројни производи кои ти ветуваат подобрување? Се крие ли друга причина под “површината“?

Факт е дека сувата, нееластична кожа, кршливите нокти и косата без сјај се сигнали за недоволен внес на хранливи состојки и се огледало на општата здравствена состојба на организмот.  Кога во телото недостасуваат есенцијални минерали и витамини прво се одразува на квалитетот и блескавоста на тенот, но и на кршливоста и безживотноста на косата и на ноктите. Кожата побрзо ќе старее, косата ќр го изгуби волуменот и природниот сјај, а ноктите ќе почнат да се листаат.

Како да знаеш кои се најдобрите додатоци за одржување на нормална коса, кожа и нокти? Европската агенција за безбедност на храна го одобрува цинкот за бројни здравствени тврдења, меѓу кои и дека дорпинесува за одржување на нормално здравје на косата, кожата и ноктите. Кога минералот цинк е дефицитарен во телото, косата не е здрава, ноктите не се цврсти, а кожата не е сјајна.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Но, за да заблескаш однадвор, од пресудно значење е на организмот одвнатре да му ги дадеш неопходните храливи состојки, односно витамини и минерали. Твоето тело не е во состојба да го складира цинкот, така што неопхопдно е секојдневно да се внесува доволна количина од овој минерал за да се задоволат дневните потреби

Единствената формула на цинк со витамините Ц и Д во секоја кесичка Dr.Viton Cink Direct – Vitamin C + Vitamin D3 ќе овозможи твојата кожа, коса и нокти да ја добијат потребната доза “храна“ со која ќе се поттикне производството на колаген, ќе се поддржи виталната функција на кожата и ќе ја заштити од штетното влијание на слободните радикали.

Една кесичка дневно Dr.Viton Cink Direct – Vitamin C + Vitamin D3 и твојата кода ќе биде погуста, поздрава и посјајна, а ноктите поцрвсти.  

ЦИНКОТ ги штити клетките од оксидативен стрес и слободните радикали и помага во одржување на здравјето на кожата, косата и ноктите.

ВИТАМИНОТ Ц е есенцијален за производството на колаген – протеин кој им дава форма и јачина на многу ткива, особено на ноктите и косата. Недостатокот на овој витамин може да предизвика кршливост на ноктите и нивен бавен раст. Истовремено е битен за здравјето на косата оти го намалува пукањето на врвовите и ја одржува цврста и сјајна.

ВИТАМИНОТ Д како дел од формулата на Dr.Viton Cink Direct – Vitamin C + Vitamin D3 на косата и дава еластичностт и спречува тенчење на влакното. Претераното опаѓање на косата и нејзината кршливост често се поврзува со недостаток на овој витамин.

 

Купи го уште денес твојот сојузник за убавина – Dr.Viton Cink Direct – Vitamin C + Vitamin D3 и почни да блескаш и одвнатре и однадвор!

Dr.Viton Zinc Direct  Vitamin C + Vitamin D3 можете да го нарачате онлајн

https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-cink-c-d/

Dr.Viton Zinc Direct  Vitamin C + Vitamin D3 може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)