Не се учи да живееш со болка, туку реши ја ВЕДНАШ

И денес  ти е тешко да се покренеш? Да станеш од кревет и да го почнеш денот? Не знаеш дали те болат мускулите, те вртат зглобовите или само толку многу ти се собрал замор, па се чувствуваш како “исцеден лимон“…  Пренатрупаното секојдневие ти прави грчеви во мускулите, се чувствуваш напнато и стресно. И на крајот на денот, толку си тензичен што сон не те фаќа.

Проблемот можеш да го решиш уште денес!  И тоа инстантно! Се прашуваш како?  Ти треба само мала количина од “магичната форма“ на магнезиум  и болката ќе стане минато.

Неповторлива понуда на Vitamin C Serum за 590 ден. + Подарок CLINOX

ЗА ДА НАПРАВИТЕ НАРАЧКА КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Магнезиумот во гел на Dr. Viton – Magnezan Gel  е наједноставниот начин да ја искористиш моќта на магнезиум хлоридот и да се ослободиш од напнатоста и грчевите во мускулите, да се релаксираш од стресот и да го победиш заморот во телото.

Поради својот гелиран состав, Dr. Viton – Magnezan Gel е единствена формулација која одлично делува на аплицираните места, овозможувајќи манипулација со ткивото со ефект на масажна терапија.

Dr. Viton – Magnezan Gel  брзо се апсорбира преку кожата и го внесува магнезиумот директно во клетките и за само неколку минути ја елиминира болката.

Магнезиумот во гел на Dr. Viton – Magnezan Gel  е актуелна форма на магнезиум која се смета, како што велат и лекарите, за “возбудлив додаток на семејството магнезиум“, поради неговата универзална и едноставна употреба и големата биорасположливост на доминантниот минерален магнезиум хлорид.

Ммагнезиум хлорид во форма на гел, може да се користи директно на кожата, но и да се употреби во купки, облоги на нозете. Истовремено, Dr. Viton – Magnezan Gel  е одлична поддршка за здравјето на кожата и влијае на директно поправање на мускулите.

Едноставно нанесете ја саканата количина од магнезиумот во гел на Dr. Viton – Magnezan Gel  и темелно втријте го во кожата. Намачкајте ги сите подрачја на кои им е потребна грижа. Dr. Viton – Magnezan Gel е формулација дизајнирана да на ефикасен начин го зајакне внесот на мегнезиум, со целна примена и со регулирано опуштање на мускулите, оставајќи ја кожата хидрирана.

Недостатокот на магнезиум во организмот може да доведе до бројни пречки, како:

Грчеви и болки во мускулите – Магнезиумот содржан во Dr. Viton – Magnezan Gel ја зголемува силата на мускулите и спречува појава на грчеви. При поголем физички напор, ако во телото има недостаток на магнезиум, ќе се јават грчеви и мускулите нема да може ефикасно да ти работат. Со помош на Dr. Viton – Magnezan Gel се неутрализира млечната киселина и со тоа спрелува да се чувствуваат исцрпени.

Кусок на енергија – доколку нивото на магнезиум во организмот не е на завидно ниво, доаѓа до пад на енергијата. Недостатокот на магнезиум не значидека само страдаш од хроничен замор, туку значи дека твоите мускули побрзо работат, па затоа брзо стануваш уморен, особено по физички напор.

Ако чувствуваш болка, само намачкај го спорното место со Dr. Viton – Magnezan Gel и болката ЕКСПРЕСНО ќе исчезне !

Dr. Viton – Magnezan Gel ја комбинира силата на твојот најголем орган во телото – кожата со својство директно да и пркоси на болката, а ти да поминеш уште еден безгрижен ден БЕЗ БОЛКА.

 

Пробај уште денес!
Направете брза онлајн нарачка – 

https://alfalab.mk/proizvodi/magnezan-gel/

Магнезан Гел може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети… во дрогериите на Cosmo – Tinex, dm – дрогерии сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)