Моќна домашна каша со лук & ѓумбир која спречува & лекува појава на Кандида

Домашна каша која треба да ја вментнете во Вашето мени доколку имате чест проблем со Кандидата, оваа каша им помогнала на многу припаднички на понежниот пол и се надеваме дека ќе Ви помогне и Вам.

Потребни состојки:

  • 1 чаша јогурт
  • 2 чешниња лук
  • 1 морков
  • ½ лажичка свеж ѓумбир
  • ½ лажичка цимет

Подготовка:
Изрендајте ги морковот, лукот и ѓумбирот и додадете го во јогуртот. На сместата додате го циметот и оставете малку да отстои.

Се препорачува да се консумира еднаш дневнo.