До чоколаден тен без „печење“ на сонце

Сакаш совршен тен на кожата? Потемнет со чоколадна нијанса и блескавост? Темниот тен не е достижен само со сончање. Еве како да потемниш, но на здрав и природен начин, без опасни последици од изложувањето на сонце, за што дерматолозите постојано предупредуваат.

Dr.Viton Bio Broznan капките во комбинација со Dr.VitonBRONZAN капсулите се најдобриот рецепт за природен темен тен.

Dr.Viton Bio Broznan капките се природен концентрат за самопотемнување и подмладување на кожата и на лицето и на телото. Во млекото за тело или кремата за лице што ги користиш, додади 4-10 капки Dr.Viton Bio Broznan и добиваш личен козметички луксуз за беспрекорен и потемен тен. Колку повеќе капки ќе додадеш, толку тенот ќе биде поинтензивен. За само 3-4 часа резултатот е бронзен и сјаен тен и освежена и ревитализирана кожа.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Dr.Viton Bio Broznan капките содржат подмладувачки фито-комплекс со органски екстракти од калинка, акаи, хлорела, гоџи и зелен чај кој ја одржуваат кожата млада, свежа и сјајна.

СОВЕТ: Пред на телото или на лицето да нанесете од млекото, лосионот или кремата за самопотемнување, за подобар резултат, направете пилинг на кожата.

Dr.VitonBRONZAN капсулите се уникатна формула од природни состојки кои ја хранат и штитат кожата од предвремено стареење и штетното влијание од сонцето. Со капсулите, постапно и рамномерно тенот на кожата поприма чоколадна боја и бронзен сјај. Дејството на капсулите е побрзо и поинтензивно при изложување на сонце, па така со кусо сончање добиваш летен тен од соништата.

  • Л – тирозин е амино киселина, која му помага на телото да го зголеми создавањето на меланинот без изложување на сонце
  • Комбинацијата на бета-каротен, ликопен,зеаксантин, екстракт од куркума и бакар на кожата и обезбедуваат долготрен бронзен тен со природен изглед.
  • Селенот, витаминот Ц и бета-каротенот се моќни антиоксиданти кои ги заштитуваат клетките од слободните радикали и од предвремено стареење.
  • Витаминот Ц го помага создавањето на колагенот и и помага на твојата кожа да остане цврста и да го задржи својот младешки изглед.
  • Витаминот Б3 и помага на кожата да ја задржи својата влажност. И истовремено го зголемува производството на церамиди. Ја подобрува и структурата на кожата  и ги намалува брчките.

Ете знаеш се! Сега само треба да уживаш во твојот прекрасен бронзен тен со Dr.Viton Bio Broznan капки + Dr.VitonBRONZAN капсули

Dr. Viton – Bronzan можете да  нарачате онлајн
➡️ https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-bronzan/

Dr. Viton – Bio Bronzan можете да  нарачате онлајн

➡️https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-bio-bronzan/

Dr. Viton – Bronzan и Dr. Viton – Bio Bronzan може да ги набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)