Како со Dr. Viton – Magnezan B6 денот ќе ти поминува без стрес и нервози

Замисли си ден без нервоза, тензија и способност ништо да не те вади од такт… Во топ форма, без замор и исцрпеност, подготвен брзо и прецизно да ја извршиш секоја обрвска што е пред тебе во текот на денот.

Само една мала промена може да направи многу!

А, се што ти треба е една таблетка дневно и тоа на природна база, без  хемиски супстанци и додатоци. Комбинацијата на магнезиум и витамин Б6 во таблетите Dr. Viton – Magnezan B6 има моќ експресно да те опушти и да ја елиминира целата напнатост на нервите.

Минералот магнезиум има докажано својство комплетно да ги релаксира сите нерви во организмот, не дозволувајќи  стравот, грижите и чувството на нелагодност да те кочат да одговориш на секојдневните задолженија.

Како магнезиумот во комбинација со витаминот Б6 ќе ти помогнат да ја смириш нервозата и напнатоста?

Магнезиумот има позитивен ефект и помага при регулирањето на хормонот на стрес – кортизол, за кој најновите истражувања покажуваат дека кога е на високо ниво во телото, може да биде тригер за низа здравствени проблеми, вклучувајќи дебелина и болести на срцето.  Витаминот Б6 има важна улога во одржување на бројни функции во организмот, меѓу кои регулирање на хормоналните активности, во метаболизмот на создавање енергија и влијае на нормалната психолошка функција.

Кога си во состојба на психички стрес, зголемена напнатост и вознемиреност, кои може да бидат и последица на намалување на нивото на клеточен магнезиум, со доволен внес на магнезиум може да се ублажи реакцијата на организмот на стресни надразби.

Магнезиумот е еден од најважните минерали за организмот, оти учествува во бројни 350 процеси кои се битни за правилно функционирање на целиот организам.

Најновите истражувања упатуваат на влијанието на магнезиумот на рамнотежата на серотонинот, познат како хормон на среќата и нивната меѓусебна интеракција.

 

Иако краткотрајниот стрес, како природна реакција на телото делува смирувачки, долготрајната иозложеност на стрес и нервози, може да доведе до низа здравствени тегоби и болести опасни по живот.

Почни ја твојата промена денес! Направи еден чекор напред кон живот без нервози и стрес. Една таблета од твоето антистресно дуо Dr. Viton – Magnezan B6 на ден и живеј во баланс и хармонија!

Одбери Dr. Viton – Магнезан Б6!

Dr. Viton – Магнезан Б6 можете да го нарачате онлајн:
https://alfalab.mk/proizvodi/magnezan-b6

Dr. Viton – Магнезан Б6 може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)