Како Dr. Viton – Oxygen Bubble Mask ја чисти твојата кожа?

Во последно време си ја чувствуваш кожата затегната, уморна и безживотна? Ти се јавуваат и акни и мозолчиња, иако нема причина за тоа?

Сакаш како со гумичка да ги избришеш сите овие видливи знаци на лицето и  да си ја вратиш свежината и еластичноста на кожата? Подготви се, оти ти ја откриваме тајната како тоа да го направиш, без одење во салони и трошење екстра пари.

Значи време е за детокс на лицето!

 Dr. Viton – Oxygen Bubble Mask е маска за лице која ја чисти кожата во сите слоеви и длабински продира за да ги отстрани насобраните отрови во неа.

Маската е комбинација на докажани природни состојки која делува како силен антиоксидант, со ефект на регенрација и освежување на секое делче од кожата на лицето. Резултатот е сјајна, блескава и здрава кожа.

КАКО ДЕЛУВА МАСКАТА?

Јагленот од бамбус ја чисти кожата навлегувајќи длабоко во порите и темелно ги отстранува сите токсини од неа.

Бентонит глината има својство длабински да навлезе во порите на лицето и истовремено да ја исчисти, но и нахрани кожата.

Екстрактот од калинка е антиоксидант со моќ да ја регенерира кожата, кој одлично се надополнува со екстрактите од лимон и портокал и инстант ја враќаат свежината и блескавоста на лицето.

Трите екстракти имаат моќ да ја заштитат кожата од слободните радикали и така да спречат предвремено стареење, со природно активирање на колагенот.

Користењето на Dr. Viton – Oxygen Bubble Mask ја подобрува еластичноста на кожата и ги стеснува порите на лицето, пред се поради процентот на есенцијално масло од бергамот, кое успешно ги санира и акните и мозолчињата.

Од друга страна, есенцијалното масло од еукаплиптус ја забрзува циркулацијата на лицето и истовремено ја ревитализира и зацврстува. Присутната алое вера во Dr. Viton – Oxygen Bubble Mask со антибактериските својства ги суши постоечките и не дозволува создавање на нови акни на лицето. Но, не ја суши кожата, туку напротив ја хидрира и го елиминира заморот.

Одвој 15 минути за себе! Дај му на лицето да диши и да блеска. Откриј го скриениот потенцијал на твоето лице со Dr. Viton – Oxygen Bubble Mask.

Подари му беспрекорна  чистота на твоето лице, нарачај  Dr.Viton – Oxygen Bubble Mask уште сега!

Dr.Viton – Oxygen Bubble Mask можеш да ја купиш во аптеките на  Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Dr.Viton – Oxygen Bubble Mask можеш да ја нарачаш онлајн на 

https://alfalab.mk/proizvodi/oxygen-bubble-mask/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )