Домашна крема против стрии

Речиси секоја жена во одреден период од животот развива стрии. Останатите, едноставно, немаат генетска предиспозиција

Состојки:

• 1/4 чаша какао или шеа путер
• 1 лажичка масло од пченични никулци
• 1 лажичка масло од сусам
• 1 лажичка семки од кајсија
• две капсули витамин Е
• две лажички пчеличен восок
• 1 лажичка екстракт од ванила

Подготовка:

Сите состојки, освен екстрактот од ванила, ставете ги во тенџере на тивок оган се додека смесата не се растопи. Потоа, тргнете ја смесата од оган и додајте го екстрактот од ванила. За крај оставете ја смесата да се олади.

Овој домашен лек можете да го употребувате секојдневно, на проблематичните места.