Bronzan за совршен златно-бронзен тен во текот на целата година

Ако сакаш да имаш совршен златно-бронзен тен во текот на целата година без воопшто да се изложиш на сонце или  ако сакаш побрзо да поцрниш и да имаш подолготраен тен, тогаш Bronzan капсулите се токму за тебе!

Bronzan  капсулите се уникатни капсули за самопотемнување кои дополнително имаат и моќ да го забрзаат природниот процес на потемнување на кожата, доколку сепак решиш да се изложиш на сонце и ова лето!

Bronzan содржи внимателно избрани растителни екстракти од природата, кои ќе ја нахранат и освежат твојата кожа, а истовремено ќе ти обезбедат неверојатно убав бронзен тен.

Соодветен е за сите типови на кожа, погоден и за веганите и многу лесен за употреба!

Иновативната формула содржи богат и уникатен бленд од внимателно избрани природни пигменти, витамини, минерали,антиоксиданси,амино киселини и растителни екстракти!

  • L – тирозин е амино киселина, која му помага на телото да го зголеми создавањето на меланинот без изложување на сонце
  • Комбинацијата на бета-каротен, ликопен,зеаксантин, екстракт од куркума и бакар на твојата кожа ќе и даде долготрен бронзен тен со природен изглед.
  • Селенот, витаминот Ц и бета-каротенот се моќни антиоксиданси кои ги заштитуваат клетките од слободните радикали и од предвремено стареење.
  • Витаминот Ц го помага создавањето на колагенот и и помага на твојата кожа да остане цврста и да го задржи својот младешки изглед.
  • Витаминот Б3 и помага на кожата да ја задржи својата влажност. И истовремено го зголемува производството на церамиди. Ја подобрува и структурата на кожата  и ги намалува брчките.

Bronzan е квалитетен додаток во исхраната, кој може да ти помогне да изгледаш беспрекорно во текот на целата година:

  • Ќе ти даде прекрасен бронзен тен и без да се изложиш на сонце
  • Ќе ти обезбеди да поцрниш три пати побрзо ако се изложиш на сонце
  • Ќе го засили, подобри и направи подолготраен твојот постоечки тен давајќи му луксузен бронзен блесок
  • Ќе ти обезбеди перфектно уедначен тен, без линии или мозочиња
  • Ќе ги заштити твојата кожа од предвремено стареење и од штетното дејство на сонцето

Ако сакаш да имаш беспрекорен и совршен златно-бронзен тен во текот на целата година, не чекај, пробај го Bronzan уште сега!

Dr. Viton – Bronzan можете да  нарачате онлајн
➡️ https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-bronzan/

Dr. Viton – Bronzan може да ja набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)