Како да го задржиш тенот и после одмор?

Правиш се што е во твоја моќ за да го задржиш летниот тен, но залудно. Млекото за после сончање не е дизајнирано да ти ја задржи бојата, туку само да ти ја хидратира кожата. А после депилација или пилинг очекувај најмалку 3 нијанси посветол тен.

Имај на ум дека твојата кожа цело лето е изложена на УВ радијација и најмалку што и треба е солариум.

За дополнително да не ја загрозиш нејзината младост, подобро потпри се на Dr. Viton – BRONZAN капсулите. Природни се, безбедни се, и не само што ќе ти помогнат да го задржиш тенот, туку ќе ти ја регенерираат кожата од сите сончеви штети што ги претрпела за време на оние 10 дена поминати на плажа.

Зраците што ги емитува сонцето се најголем непријател на кожата, предвреме ја стареат, поттикнуваат хиперпигментација, па кожата е прошарана со потемни флеки. УВ зраците ја одземаат водата од клетките, па фините линии и брчките уште толку доаѓаат до израз.

На сосем ист начин делува и солариумот, тој се потпира на УВ зраците со цел да ти го обезбеди тенот што го посакуваш. И сега замисли колкава би била траумата за твојата кожа, ако после денови на интензивно изложување на сонце, ти продолжиш да ја изложуваш на УВ радијација?

Иако поминал месец или два од летниот одмор, кожата се уште закрепнува, а со Dr. Viton – BRONZAN капсулите ти ќе поддржиш и забрзаш тој процес, а тенот ќе остане ист.

Ако сакаш интензивен тен и во декември, ако сакаш да го задржиш неодоливиот бронзен сјај, а при тоа да го подобриш квалитетот и младоста на кожата, почни да ги пиеш BRONZAN капсулите на Dr. Viton.

Оваа иновативна формула која се базира на природни пигменти, витамини, минерали, антиоксиданти, амино киселини и растителни екстракти, ја користат и жените кои живеат покрај море, во тропските краеви каде постојано има сонце, од причина што им го одржува здравјето и здравиот сјај на кожата.

На Dr. Viton – BRONZAN капсулите не им е потребно сонце за да ти го потемнат тенот, аминокиселината L-тирозин во составот е онаа што го поттикнува создавањето меланинот, па кожата темнее во секое годишно доба.

Dr. Viton – BRONZAN капсулите во комбинација со сонце само го забрзуваат процесот на потемнување на кожата.

Со помош на комбинацијата на бета-каротен, ликопен, зеаксантин, екстракт од куркума и бакар, Dr. Viton – BRONZAN капсулите ја обезбедуваат долготрајноста на тенот потенцирајќи го оној посакуван бронзен ефект. 

Во формулата е вклучен селен, витамин Ц и бета-каротен кои делуваат антиоксидантно на слободните радикали и на тој начин ги спречуваат сончевите штети и предвременото страеење на кожата. Витаминот Ц е познат и по тоа што ја поттикнува продукцијата на колаген, па кога оваа градбена единица на кожата е на посакувано ниво, кожата останува цврста, отпорна и затегната.

За да не дојде до пресушување на кожата, BRONZAN капсулите се збогатени и со витамин Б3 кој ја задржува влагата во клетките, а полните клетки ја одржуваат структурата на кожата и брчките рамни.

Тенот може да биде рамномерно потемнет, кожата може да го задржи бронзениот сјај и при тоа да блеска од здравје и младост само со Dr. Viton – BRONZAN капсулите.

Dr. Viton – Bronzan можете да  нарачате онлајн
➡️ https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-bronzan/

Dr. Viton – Bronzan може да ja набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, … во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)