„Диета“ со ВОДА – ги снемува вишокот килограми за неколку дена…

Пред се, сакам да знаете дека јас не сум здравствен гуру, јас не сум фитнес инструктор, јас дури не одам на какво било вежбање, ниту пак сум експерт.  Јас сум обичен човек кој сакаше да изгуби неколку килограми и случајно открив начин како да го направите тоа и возбудено сакам да ви ги откријам резултатите, за на сите да ви помогне овој метод. Она што ќе го кажам не е наука и тоа не е ново откритие, многу луѓе знаат голем дел од информациите што ќе ги споделам со вас. Сепак, јас го открив ова за мене сосема случајно, без да читам книги, без консултации со доктори и без претходно познавање на овој метод за губење на тежината. Едноставноста на овој метод е она што го прави толку лесно за да ги загубите вашите први осум килограми. Кога ќе го пробате, ќе ги видите резултатите во рок од 1 недела и по 2 недели дека сте изгубиле најмалку осум килограми, во зависност од вашата тежина.

Само пред неколку месеци се борев да ја задржам мојата тежина под 140 килограми, речиси 14 килограми повеќе отколку што бев пред 3 години. Постојано добивав совети и препораки кој тренер да го ангажирам, што да јадам…Се обидов со сите диети, нутриционисти и слично…Кој не сака да јаде вкусни пици и слатки секој ден Пред околу 9 недели открив нешто што ми помогна да изгубам 8 килограми во рок од 1 недела. Не направив ништо поинаку од претходните денови, само ми текна да се напијам ВОДА. Сигурно сега си велите Да, сум пробала, знам…Верувајте ми само со вода ослабев 8 кг за една недела, без никакви напори и ќе продолжам со таа „диета“ Почнав да пијам вода користејќи го тоа како начин да го исчистам моето тело и поради тоа што почнав да се чувствувам многу омалаксано. Се чувствував подуено и почувствував дека ми е потребна добра детоксикација и затоа одлучив да почнам да пијам вода за да се исчистам од сите штетни работи внатре во мојот организам и да се чувствувам здраво и витално. Никогаш не сум бил голем пијач на вода, затоа на почетокот ми беше напорно да пијам вода секој ден, секој саат.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Почнав со утринска рутина, веднаш да пијам вода штом станам 2 чаши, потоа после 1 час уште 2 чаши вода. Пред секој оброк уште по 2 чаши вода и пред да заспијам уште 2 чаши вода. По неколку дена надуеноста ми се намали, стомакот почна да се губи, а јас имав енергија за се. Се измерив на вага и забележав дека после 1 недела ослабнет сум 8 килограми. Потоа почнав да експериментирам. Престанав да пијам вода 1 недела само повремено пиев кога се чувствував жеден, исто како и порано. После една недела повторно ги вратив килограмите. За време на моето истражување излезе дека многу други луѓе ги откриле придобивките од водата за пиење, вкулучувајќи го и намалувањето на телесната тежина. Но, сакам да ви дадам точен план, многу лесен план кој ќе ви помогне да изгубите тежина и да ви помогне да ја задржите посакуваната тежина. Не само што ќе изгубите тежина, туку ќе имате повеќе енергија, ќе се чувствувате поздраво и повитално.

Отпорност на искушението да не пробате со овој метод
Многу од вас можеби мислат: Знам, веќе сум пробал и ништо…Клучот за користење на ова е да се продолжи со практикување, нема никаква поента да се запре после неколку дена, направете го ова една мала симпатична навика. Во првите неколку дена пиење повеќе вода нема многу да ви се допадне, но ако се придржувате редовно, ќе забележите неверојатни придобивки.  Вашето тело веќе со години чува вода, а колку повеќе свежа вода ќе пиете толку повеќе ќе го ослободите вашиот систем и ќе се ослободи од водата што првично ја држел. Тоа значи помалку задржување на водата, помалку отекување на глуждовите, колковите и бутовите, па дури и во пределот на стомакот. Вие не само што ќе го исцрпувате телото, туку ќе ја извлечете целата зачувана вода, бидејќи вашиот ум и телото сфаќаат дека повеќе не мора да чува вода, бидејќи добива се што е потребно.