Вагата нема да ти “попушти“ се додека не ги вклучиш овие додатоци во исхраната

Сигурно и ти знаеш дека треба физички да се активираш и да ја промениш исхраната за еднаш засекогаш да ослободиш од вишокот килограми. И навистина почнуваш, дисциплинирано се држиш до одреден план и донекаде успеваш во неговата реализација. Но, често ти се случува кога ќе стигнеш до првичната, но не и до крајната цел, да почне да ти слабее волјата и им се враќаш на старите навики. Па, како да сакаш да го надоместиш пропуштеното, се прејадуваш и едноставно не можеш да ја контролираш желбата за храна.

Ако сакаш здраво и трајно да ја намалиш телесната тежина и да уживаш во сопственото тело и ова лето, но и секој нов нареден месец, ти треба нова рутина. Дневното комбинирање на артичока, растителни влакна од акација и којнугирана линоленска киселина е твојот џек пот за беспрекорна фигура.

Конјугираната линоленска киселина на Dr. Viton – CLA го забрзува топењето на масните наслаги и поттикнува намалување на килограмите во критичните регии. Оваа специфична киселина има својство да го забрза метаболизамот,но истовремено и да ги претвори мастите што ги консумирате во енергија, како и да го нормализира нивото на холестерол и триглицериди во телото. Dr. Viton – CLA има клучна улога во топењето на масното ткиво и при редовно консумирање, доведува и до намалувње на внесот на храна, а поттикнуваи разбивање на масните клетки, спречувајќи создавање на ново масно ткиво.

Nature Essential – Artichoke – чистач на отровите кој ги вади сите вишок течности од телото и ги елиминира мастите. Со оглед дека е богата со влакна, таа е докажан лаксатив кој го подобрува цревниот транспорт. Артичоката поттикнува и лачење на жолч во црниот дроб, забрзувајќи го процесот на варење на храна богата со маснотии. Поради ваквите својства, артичоката може да помогне во намалувањето на телесната тежина, но кога се комбинира со други слични производи, чија цел е слабеење, ефектот и е уште поизразен и поголем.

Растителните валкна од акација на Dr. Viton – Bio Fiber го пролонгираат чувството на ситост и практично го потиснуваат апетитот и потребата за храна и прејадување. Нивниот состав допринесува да се регулираат хормоните за глад и успешно да се конторлира апетитот, што е всушност главен проблем кога се работи за намалување на телесната тежина. Притоа, овој додаток во исхраната го регулира метаболизмот на мастите, го забрзува процесот на нивно согорување, а го забавува процесот на складирање на мастите, особено во критичните регии како стомакот, задникот и нозете. Растителните влакна од акација ја забавуваат реакцијата на организмот на внесените јаглехидрати, со што се контролира инсулинскиот одговор на телото, а со тоа и се контролира нивото на шеќерот во крвта. Овој моќен пребиотик го редуцира таложењето масти во телото, особено околу стомакот. Растителните влакна од акација ја обновуваат цревната флора, ја балансираат работата на целиот систем за варење и овозможуваат здрава и навремена дигестија на храната.

 

Секој мал чекор во вистинска насока е победа. Ова НУТРИТИВНО ФИТ ТРИО е твоето чувство за успех кое ќе ти даде самодоверба за да го направиш новиот, и следен чекор до комплетно нов квалитетен живот – без прекумерна телесна тежина!

Нарачајте го фит пакетот ОНЛАЈН: https://alfalab.mk/proizvodi/fit-paket/