„Ослабев 8 килограми за една недела„ Прочитајте како…

Необичното откритие

Пред околу 9 недели открив нешто што ми помогна да изгубам 8 килограми во рок од 1 недела. Не направив ништо поинаку од претходните денови, само ми текна да се напијам ВОДА. Сигурно сега си велите Да, сум пробал/а, знам…Верувајте ми само со вода ослабев 8 кг за една недела, без никакви напори и ќе продолжам со таа „диета“.

Почнав да пијам вода користејќи го тоа како начин да го исчистам моето тело и поради тоа што почнав да се чувствувам многу омалаксано. Се чувствував подуено и почувствував дека ми е потребна добра детоксикација и затоа одлучив да почнам да пијам вода за да се исчистам од сите штетни работи внатре во мојот организам и да се чувствувам здраво и витално.

Никогаш не сум бил голем пијач на вода, затоа на почетокот ми беше напорно да пијам вода секој ден, секој саат.

Почнав со утринска рутина, веднаш да пијам вода штом станам 2 чаши, потоа после 1 час уште 2 чаши вода. Пред секој оброк уште по 2 чаши вода и пред да заспијам уште 2 чаши вода. По неколку дена надуеноста ми се намали, стомакот почна да се губи, а јас имав енергија за се.

Се измерив на вага и забележав дека после 1 недела ослабнет сум 8 килограми. Потоа почнав да експериментирам. Престанав да пијам вода 1 недела само повремено пиев кога се чувствував жеден, исто како и порано. После една недела повторно ги вратив килограмите. За време на моето истражување излезе дека многу други луѓе ги откриле придобивките од водата за пиење, вкулучувајќи го и намалувањето на телесната тежина.

Но, сакам да ви дадам точен план, многу лесен план кој ќе ви помогне да изгубите тежина и да ви помогне да ја задржите посакуваната тежина. Не само што ќе изгубите тежина, туку ќе имате повеќе енергија, ќе се чувствувате поздраво и повитално.

Како водата помага за слабеење?

Можеби се прашуваш зошто толку едноставна супстанца како вода може да ти помогне да ги намалиш килограмите. Почнувате со ½ литар вода. Ова е да се започне со метаболичкиот процес. Мозокот не прави разлика помеѓу храната и водата и ја третира водата како храна.

Ова значи дека метаболниот процес започнува веднаш штом ќе се испие вода наутро и ќе почне да ја користи енергијата за преработка на водата. Во вашето тело се случуваат многу форми на метаболизам, но оној за кој сме загрижени е метаболизмот на маснотиите.

Ова е всушност нешто што црниот дроб го прави кога го претвора складираните маснотии во енергија. Црниот дроб има други функции, но ова е едно од неговите главни задачи.

Сепак, црниот дроб е исто така близок пријател со бубрезите, кои имаат потреба од многу вода да функционираат правилно. Ако бубрезите не добиваат доволно вода, црниот дроб почни да се преоптеретува со што се намалува функционирањето на црниот дроб. Црниот дроб тогаш не може да ја метаболизира маснотијата толку брзо колку што треба да се чуваат маснотиите.


Ако по секој твој оброк се таложат дел по дел масни наслаги на твојот стомак, колкови или струк со CLA тој процес ќе се редуцира драстично.

Внеси CLA во твојата исхрана и начин на живот. Тоа му е потребно на твоето тело за да ги редуцира масните наслаги, а не да ги таложи.

Не чекај! Здравјето е во твои раце!

Пробај уште денес!

Dr. Viton CLA можете да го нарачате онлајн:

https://alfalab.mk/proizvodi/dr-viton-cla/

Dr. Viton CLA може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)