Дали знаеш кој е главниот виновник што кожата забрзано ти старее?

СОНЦЕТО… сонцето е главниот виновник.

Сите го сакаме сонцето… сонцето е лек за душата… а прав ужас за кожата.

Сонцето зрачи штетни ултра виолетови (UV) зраци кои ги предизвикуваат сите оние непријатни промени на кожата настанати низ времето за кои мислиш дека се нормален дел од стареењето… а не се!

Во продолжение ќе ја откриеш ТАЈНАТА како да се заштитиш од сонцето и како да ја поправиш  штетaта направена од сонцето на твојата кожа…ТАЈНАТА како  твоето лице повторно да биде младо , убаво и неодоливо.

Но, пред се треба да знаеш што и прават сонцето и УВ зраците на твојата кожа.

Еве го списокот:

СОНЧЕВИ ПЕГИ настануваат од зрачењето на сонцето. Сончеви пеги се оние  кафеави точки и флеки кој ти се појавуваат на кожата најчесто на лето… штом еднаш се појават пегите колку повеќе ги изложуваш на сонце и UV зраци тие стануваат се поголеми и потемни.

KОЛАГЕНОТ и ЕЛАСТИНОТ се уништуваат од Сонцето и UV зраците… со што се намалува елатичноста на кожата… брчките се продлабочуваат, a кожата свиснува.

Сонцето и UV зраците го зголемуваат оксидативниот стрес и бројот на слободните радикали кои ја уништуваат ДНК-та со што кожата забрзано старее, го губи сјајот и изгледа безживотно.

Сонцето и UV зраците најстрашно од се предизвикуваат рак на кожата. Рак на кожата е најчестата форма на рак и зема епидемски размери во последните неколку години.

Имам ДOБРA и ЛОША вест во врска со твојата кожа и сонцето!

Лошата вест е истражувањето на НАСА …кое потврдува дека радиацијата на сонцето се зголемила последните 30 години и зрачењето на УВ зраците ќе се зголемува во наредните години.

A… ДОБРАТА ВЕСТ e Dr.Viton “Vitamin C” Serum… серум кој ќе ја заштити твојата кожа  од штетното влијание на сонцето… серум кој ќе ја поправи направената штета од  сонцето врз твојата кожа… серум кој твоето лице повторно ќе го направи младо, убаво и неодоливо… лице кое сјае со живот и енергија!

Серумот содржи концентрирана форма (20%) на Витамин Ц.

Витаминот Ц ja зголемува еластичноста на кожата, стимулира создавање на колаген со што ги намалува брчките, го подобрува имунитетот на кожата… и најважно од се Витаминот Ц е моќен антиоксиданс кој ги уништува слободните радикали кои ја стареат кожата

Витаминот Ц ги воодушевува дерматолозите со својата благотворност   …и се почесто го препорачуваат за нега на кожата…. а бројни научни истражувања во последните години ја докажуваат неговата ефикасност.

Во 2009 е во направена најсеопфатано научно истражување од Институтот  “Молекуларна и целуларна биологија” во Португалија за ефектите на витаминот Ц врз кожата…истражувањата покажаа многу добри резултати…… и го потврдија следното…

-Витаминот Ц го зголемува создавањето на колаген во кожата за 63%, со што се зголемува еластичноста на кожата , а со тоа се намалуваат брчките.

-30 дневно користење на концентриран Витамн Ц  ги отстранува сончевите пеги… исто така ги отстранува разните неправилности на кожата како хиперпигметација, дисколорација и црвенило…  кaj 88% од испитаниците е покажано подобрување.

-Истражувањата покажуваат дека Витаминот Ц за зголемува способноста за брзо заздравување на кожата  од изгореници од сонцето, од рани и разни воспаленија.

-Најважно од се Витаминот Ц се докажува дека е ефикасен антиоксиданс и го спречува оксидтатиниот стрес на кожата и го неутрализира дејството на слободните радикали.

Витаминот Ц е најефикасен за кожата кога е во концетрирана серумска форма.

Dr.VitonVitaminCсерумот–  содржи идеална концетрација 20% на висококвалитетен органски Витамин Ц

Покрај Витамин Ц Серумот е збогатен со  Витамин Е Хијалуронска киселина… Масло од Јојоба… Алое Вера… Ферулна киселина и ектракт од вештерска леска Состојки кој го прават серумот уште поефикасен…

Dr.VitonVitamin C” серумот е НАЈДОБРОТО нешто што може да и се случи на твојата кожа… еликсир за убавина кој вистински делува.

Ако го користиш редовно серумот 30 дена ќе воодушевиш од резултатите како и  многу други корисници.

За 30 дена ќе се избришат  10 години од твоето лице… кожата ќе ти биде нежна, мека и чиста… кожа која сите ја приметуваат… кожа која зрачи со убавина… убавина  која ќе ти ја врати самодовербата.

Не чекај, превземи нешто и немој да ги обвинуваш гените и годините… направи ја твојата кожа среќна… почестија со Dr. Viton “Vitamin C” серум… кожата ќе ти биде благодарна… а и ти нејзе 😉

Dr. Viton Vitamin C Serum  можеш да го купиш во аптеките на  Еурофарм, Зегин, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети во DM-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

можеш да го нарачаш онлајн на https://alfalab.mk/proizvodi/vitamin-c-serum/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот )

Dr. Viton Vitamin C Serum ќе ти го доставиме на твојата домашна адреса со брза пошта!