Имаш повеќе од 40 години и мислиш нема решение за твои брчки… Има!

Мислиш дека кожата која веќе ги исцртала борите на своето лице… длабоко и нема спас. Многу грешиш. Како холивудските дами на твоја возраст изгледаат години и години помладо?!

Ќе речеш и пластична операција , ботокс и слично… не е секогаш точно, но едно што е секогаш апсолутна вистина е што се негуваат… секое утро и секоја ноќ во нивниот дом пред нивното огледало…

Кога ти последен пат имаш ставено крема на твоето лице… колку го правиш тоа редовно… Никогаш не е доцна да  почнеш да ја негуваш кожата… започни уште денес…

На твојата кожа и треба промена длабинска… на целата незина структура… Подготви се за длабинска регенерација на твојата кожа.

СВРТИ ГО ТРКАЛОТО НА СРЕЌА И ОСВОЈ ПОПУСТ ДО 40% ПОПУСТ ВО АЛФАЛАБ, СЕ ШТО ТРЕБА ДА НАПРАВИТЕ Е ДА ПОЧЕКАТЕ 30 СЕКУНДИ ЗА ДА ВИ СЕ ПОЈАВИ ТРКАЛОТО ЗА ПОПУСТ.

ЗА ДА ЗАПОЧНЕТЕ КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

Како што човекот старее бројот на матичните клетки во кожата се намалуваат и нивната моќ за регенерација опаѓа… и како резултат на тоа се намалува еластичноста и сјајот на кожата и се појавуваат брчки… таа свиснува и изгледа безживотно… старее…

Со посебна технологија швајцарските научници успеаа да ги размножат матичните клетки на реткото “Uttwiler Spätlauber” јаболко. Направени се клинички тестови на човечка кожа… и резултатите беа изненадувачки добри…

Се покажа дека матичните клетки од јаболко делуваат многу позитивно на човековите матични клетки… ги штитат, подмладуваат и негуваат… го успоруваат нивното стареење и смрт… а го забрзуваат нивното размножување.

Направено е клиничко тестирање на јаболковите матични клетки во форма на серум. Тестирани се преку 95 испитаници… кај 100% од испитаниците е покажан позитивен ефект… 15% од брчките се намалени за 4 недели.

Интереснo, нели? Еве како и ти можеш да си ги дозволиш чудесните моќи на јаболковите матични клетки… не грижи се не треба да ограбиш банка да си го дозволиш тоа… не треба да одиш во некоја скапа швајцарска клиника… или да плаќаш скапи козметички третмани… ЧИТАЈ ВНИМАТЕЛНО… и ќе дознеш тајната !

Тајната е “Dr.Viton Apple Stem Cell Serum”

Овој серум содржи концетрирана серумска форма на матични клетки од швајцарското јаболко “Uttwiler Spätlauber”… и главна примена на овој серум е да ги регенерира, штити и размножува матичните клетки на кожата.

Матичните клетки на кожата се најважните клетки на кожата… кога сме млади со помош на матичните клетки се обновува кожата секој 30 дена… тоа значи секој месец матичните клетки ти поклонуваат нова млада и здрава кожа и ја заменуваат старата.

Но проблемот настанува со стареењето… како старееш така матичните клетки ја губат својата функцијата и се послабо и поспоро го обновуваат ткивото на кожата… некои од нив се уништуваат од штетното влијание на сончевите зраци и и од други надворешни фактори како загадувањето на воздухот, лоша исхрана… едноставно кажано матичните клетки не ти ја обновуваат кожата како во младоста… така кожата ти старее, свиснува, го губи сјајот и еластичноста и настануваат брчки, флеки и разни неправилности.

Dr.Viton Apple Stem Cell серумот го прави токму спротивното, ја враќа фунцијата на матичните клетки… ги штити… ги подмаладува… така повторно кожата ти се обновува како во младоста… секој 30 дена повторно се создава нова млада затегната и сјајна кожа која сјае и зрачи со здравје… нели тоа е што сите го сакаме ПРИРОДНА УБАВИНА.

Тоа не е се! Формулата Dr.Viton Apple Stem Cell серумот е збогатен со премиум состојки кој го прават неговото својство уште поефикасно и поблаготворно.

Формулата покрај матични клетки од јаболко содржи: Витамин Ц, Витамин Е, Витамин А (ретинол)… Хијалуронска киселина… Масло од Јојоба… Алое Вера… Ферулна киселина и екстракт од вештерска леска…

Ако го користиш редовно серумот 30 дена ќе се воодушевиш од резултатите како и многу други корисници.

За 30 дена ќе имаш помладо лице кое ќе зрачи природна убавина… ќе се чувствуваш помладо и посамоуверено… и сите ќе те приметуваат.

Ако сакаш да смениш нешто во животот не чекај, превземи нешто… подари и на твојата кожа младост… таа ќе ти даде среќа и самодоверба… набави си Dr. Viton Apple Stem Cell серум… и врати се во младоста и со дух и со изглед!

Пробај уште денес!

Посветени на твојата убавина… Dr.Viton

Dr. Viton – Apple Stem Cell Serum можете да го нарачате онлајн
➡️ https://alfalab.mk/proizvodi/stem-cell-serum/

Dr. Viton – Apple Stem Cell Serum може да го набавите во аптеките на: Еурофарм, Виола, Плус Фарма, Галениум, Бети, Зегин… во дрогериите на ДМ-дрогерии и Cosmo – Tinex и сите подобро снабдени аптеки.

Или на телефонскиот број: 02 3218 821
Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот
(Достава до домашна адреса со брза пошта)