Зошто е важна хидратацијата на лицето?

Сакаш младешки и блескав изглед на кожата на лицето? Ефикасната и брза нега против сувост и безживотност на кожата е содржана во мало, но и тоа како ефективно шишенце серум за лице.

Како што знаеш кожата игра важна улога помеѓу твоето тело и надворешниот свет. Со други зборови, те штити. Оваа бариера слободно може да се нарече “херојска“ и има значајно место во твојот организам. Проблемот се појавува кога таа со тек на време почнува да слабее. Хидролипидниот филм што ја покрива и штити може да се измени, а во тој случај кожата станува лесно дехидрирана, а може да дојде до затегнување и појава на црвенило. Кожата секако на дневно ниво губи малку вода. Меѓутоа, за да биде здрава мора да одржува стапка на хидратација од околу 13%. Кога овој хидролипиден филм ќе се измени, кожата е послабо заштитена. Поради тоа, главна мисија на рутината за хидратација е зачувување и реконструкција на овој филм или дури обезбедување на надворешен извор на хидратација ако кожата е навистина сува.

Неповторлива понуда на Vitamin C Serum за 590 ден. + Подарок CLINOX

ЗА ДА НАПРАВИТЕ НАРАЧКА КЛИКНЕТЕ ОВДЕ

И кога ќе помислиш дека сето ова е многу комплицирано и дека е тешко да се соочиш со овој предизвик, твоето решение ти е на дофат на рака.

 

Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum е концентрат на хијалуронска киселина, односно козметички производ специфичен по текстура, намена и ефект, кој за разлика од кремите, вообичаено е насочен на специфични појави или потреби на кожата, а во случајов тоа е за длабинска хидратација и подмладување на кожата на лицето.

Серумот, за разлика од сите останати производи за нега и убавина на кожата на лицето, нуди ефикасна и брза нега и тоа во мали количини поради што и се нарекува еликсир или концентрат.

Дехидрираната кожа е груба, рапава и без сјај, а поради присутноста на дехидрирани линии, кожата изгледа набрчкано. Исто така,  дехидрираната кожа е склона на црвенило и “лупење“, па е присутно чувство на затегнатост на одредени делови на лицето.

Единствената комбинација на активни состојки во Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum ги отстранува знаците на безживотна и уморна кожа и и пружа на кожата моментална влажност и сјај, што на дехидрираната кожа и тоа како и е потребно.

Одржувањето на твојата кожа правилно хидрирана може да ти помогне да:

  • Го подобриш изгледот на кожата на лицето
  • Да ги тргнеш токсините од кожата
  • Да ги победиш акните и таложењето себум
  • Да го забавиш процесот на стареење

 

Додади и ја на твојата кожа неопходната хидратација со Dr. Viton – Hyaluronic Acid Serum на природен и безбеден начин.

Dr. Viton – Hyaluronic Acid серумот е достапен во аптекитe на:  Еурофарм, Виола, Бети во други подобро снабдени аптеки, како и во дрогериите на dm и Cosmo – Тинекс!

Можеш да го нарачаш и онлајн на: 

https://alfalab.mk/proizvodi/hyaluronic-acid-serum/

Или на телефонскиот број: 02 3218 821 (Секој работен ден од 8:30 до 16:30 часот ) .